Monday, November 29th, 2021

Ünlü Analist Crypto Michael Yorumladı: Polkadot (DOT) Fiyatı Nereye Kadar Yükselecek?

2020 yılına damga vuran kripto para birimlerinden birisi konumundaki Polkadot (DOT), yükselişini ilk günkü gibi sürdürüyor. DOT fiyatı son 30 gün içerisinde %100 üzerinde yükseliş elde ederek aslında kripto para piyasasının haftalarca en çok kazananı oldu. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 15 dolara ulaşan DOT, uzmanlara göre ise henüz yolun başında olabilir.

Polkadot Artık En Büyük 4. Kripto Para

Toplam piyasa değerine göre en büyük 4. kripto para birimi konumundaki DOT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 13 milyar doların üzerinde toplam piyasa değerine ulaştı. Son 7 gün içerisinde %62 yükseliş elde eden DOT, dava ile boğuşan XRP’yi de geçmeyi başardı. Şu an kripto para piyasasının geneline Bitcoin kaynaklı düşüş hakim olsa da DOT trendin tersine hareket ediyor.

Uzmanların DOT analizleri ise fiyatın aslında hala çok dip seviyelerde olduğuna işaret etmekte. Ünlü kripto para analisti Crypto Michael, DOT fiyatının mevcut boğa sezonunun devamında 100 ile 150 dolar seviyesine kadar ulaşabileceğini belirtti. Analist aslında bu boğa sezonunun devamında Bitcoin, Ethereum, Chainlink, Cardano, Zilliqa ve Ripple fiyatları için de uçuk tahminlerde bulundu.

Polkadot Neden Yükseliyor?

Crypyto Michael’in daha önce Bitcoin ve Ethereum hakkında yaptığı olumlu tahminlerse kendisinin uçuk tahmininin gerçekleşme ihtimaline sahip olduğunu düşündürüyor. Peki Polkadot nasıl böyle yükseliyor ve uzmanların uçuk tahminleri neye dayanıyor?

Polkadot, Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood tarafından geliştirilen bir kripto para projesi. Geliştirilmesi yıllar süren proje, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 100’den fazla başka kripto para projesine ev sahipliği yapıyor. Bunlara kısa sürede rekor kıran Kusama (KSM) ve Polkastarter (POLS) gibi önde gelen projeler de dahil.

DOT ve ETH Karşılaştırması

Birçok analist Polkadot’u Ethereum’un rakibi ve ilk zamanlardaki hali gibi görmekte. ETH fiyatının 10 dolar seviyesinden 1.400 dolar seviyesine kadar çıkması ilk başlarda ne kadar imkansız görüldüyse, DOT için de şu an benzer bir durum söz konusu olabilir. Polkadot fiyatı ise kısa sürede 15 dolara kadar yükselerek topluluğun ilgisini ve sermayesini çektiğini kanıtladı. DOT hakkında detaylı bilgi için Polkadot Coin Nedir? yazısını da inceleyebilirsiniz.

Facebook Comments