Tuesday, November 28th, 2023

Ünlü Analist Henry Blodget’in Bitcoin Yorumu

Business Insider CEO’su Henry Blodget Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu.

1990 yılları dot-com dönemi sonlarında bir süperstar analist olarak adından söz ettiren Blodget, lider kripto para birimi için şunları aktardı : ” Temel olarak Bitcoin, hisse senedinden farklı olarak bağımsız bir varlıktır. Bunun anlamı da hemen her platformda  Bitcoin alım-satım işlemi yapılabilir. “

Henry Blodget’ten Bitcoin Değerine Dair Açıklamalar

Blodget, Gemini CEO’su Tyler Winklevoss’un ” Bitcoin bir milyon dolar da olabilir, bir dolar da. ” görüşüne katıldığını aktardı. Ancak Blodget, fiyat artışlarına bağlı spekülasyonlara şüpheci yaklaşıyor. Başarılı iş insanı Blodget şunları kaydetti : ” Bence Tyler bu konuda kesinlikle haklı. Bitcoin bir milyon dolar olabilir. Altın ve diğer para birimleri değerleri hakkında konuştuğumuz hikayelere bakılırsa, bu gerçekten gülünç. İnsanlar birkaç yüzyıl içinde fonlarını fiat sisteminden çıkaracak olursa Bitcoin ilk durak noktası olacaktır. Evet, bu mümkün. “

Blodget, kripto para birimlerinin hiçbir değeri olmadığı konusunda ısrarlarına devam etti. Bununla birlikte insanların kripto para birimlerine değer kattığına inandığını belirtti.

ABD’li iş adamı volatiliteye ve ekstrem konulara yabancı değil. Blodget kariyerine bir gazeteci olarak başladıktan sonra ünlü yatırım şirketi Merrill Lynch’te son derece başarılı bir menkul kıymet analisti oldu. 2000 yılında ABD teknoloji hisselerinin çöküşü ile Blodget’in kariyeri düşüşe geçti. Daha sonra yanıltıcı hisse tavsiyeleri verdiği için tarafına dava açıldı. Blodget, dava sonucunda 4 milyon dolar cezaya çarptırıldı. Bu olaylardan sonra Wall Street’ten sürüldü.

Ünlü internet analisti, daha sonra oldukça başarılı bir haber sitesi haline gelen finans blogu Business Insider’ı kurdu. 2015 yılında Hamburg merkezli teknoloji şirketi Axel Springer, Business Insider hisselerinin %88’ini 343 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Bitcoin 1 Milyon Dolar Hedefine Ne Kadar Uzak ?

Diğer taraftan John McAfee, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşması tartışmalarına “saçma” yorumunu yaptı. 1 milyon dolarlık Bitcoin tahminleri kulağa çılgınca gelse de, konu detaylı incelenirse bu sanılanın aksine çok zor bir ihtimal değil. Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin; 2020 Mart ayında en düşük seviyesinden, bir yıldan daha az bir sürede %1426 değer kazandı. Bitcoin’in %1624 daha yükselmesi bu çılgın hedefe ulaşması anlamına geliyor.

Facebook Comments