Monday, April 15th, 2024

Ünlü Analist Ripple (XRP) İçin Yeni Bir ATH Bekliyor! İşte Sebepleri

Kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen Ben Armstrong talihsiz kripto para için önemli görüşler paylaştı. Ripple davası sebebiyle fiyatı ciddi anlamda baskı gören XRP büyük bir yükseliş yaşamamış ve bu durum yatırımcıları üzmüştü. Birçok altcoin 50-100 kat yükselmişken Ripple (XRP)’nin bu denli zayıf kalması uzun vadeli yatırımcılar için pek iyi bir gelişme olmadı. Ancak Ben Armstrong bu konuda umutlu görünüyor.

Ripple (XRP) Davası ve Beklentiler

BitBoy Crypto’da konulan Armstrong XRP için büyük bir patlama ve yeni bir ATH bekliyor. Beklenenden uzun süren ve karmaşıklaşan SEC davası Ripple’ı yolundan edememiş olsa da XRP fiyatı baskılanıyor. Şirket dünyanın farklı noktalarında önemli anlaşmalar imzalıyor ve devletlere blockchain konusunda kendi altyapısı ile hizmet götürüyor.

Ben Armstrong

“Davadaki detaylar çoğu insan tarafından iyi anlaşılmıyor. Daha açıklayıcı duyurulardan mahrum kalan insanlar detaylar hakkında bilgi sahibi olamıyor. Şu anki fiyat olması gerekenin çok daha altında” diyen Ben Armstrong birçok yatırımcının büyük XRP yükselişine hazırlıksız yakalanacağını düşünüyor. Ünlü analiste göre Ripple (XRP) fiyatı hızlı ve ani bir yükseliş yapacak ve tüm zamanların en pahalı fiyatını görecek.

Bankaların XRP İlgisi Artıyor

Ripple özellikle sınır ötesi ödemeler için bankalara son derece ucuz ve hızlı bir yol sunuyor. XRP ağı sayesinde kurumlar dünyanın birçok yerine anlık ve ucuz transferler yapabilecek. Mısır dahil çok sayıda ülkenin merkez bankası Ripple ile görüşüyor.

“Ripple insanların internet üzerinden mesaj gönderir gibi aynı kolaylık ve hızda para transferi yapabilmesi için çalışıyor. Anlık ve ucuz ödemeler dünyanın ihtiyacı olan şey” diyen Ben Armstrong aynı zamanda RippleNet, XRP Ledger, XRP Token ve RippleX gibi alt başlıklara da dikkat çekiyor. Yani XRP sadece bir token olmanın ötesine geçebildi.

Ünlü analist XRP ticaret hacminin nisan ayı itibariyle ciddi anlamda arttığına dikkat çekiyor. Ripple’ın Asya Pasifik Genel Müdürü Brooks Entwistle, bölgedeki RippleNet işlemlerinin, sınır ötesi havaleler için ODL kullanımı nedeniyle 2020’de 10 kat büyüdüğünü açıklamıştı.

İçinde bulunduğumuz yılın ilk üç ayında günlük ortalama hacim 2,26 milyar dolar iken ikinci çeyrekte 4,5 milyar dolara kadar çıktı.

Yakın zamanda Ripple, Japonya’nın en büyük para transferi sağlayıcısı SBI Remit, mobil ödeme hizmeti Coins.ph ve dijital varlık değişim platformu SBI VC Trade ile sınır ötesi ödemeler için ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Filipinler ve Japonya arasında çok daha ucuz para transferi için çalışmalar başladı. Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda kayıtlı bir dijital bankacılık ve ödeme şirketi olan Novatti ile Ripple arasında sınır ötesi transferler için yeni bir anlaşma da yapıldı.

Tüm bu gelişmeler ışığında Ben Armstrong XRP fiyatının 3,38 doların üzerine çıkacağını düşünüyor. Yani en az %430 yükseliş bekliyor.

Facebook Comments