Saturday, January 28th, 2023

Ünlü Analistin XRP Açıklaması Tepki Çekse de Fiyat Yükselişi Umutlarını Arttırdı

Özellikle Bitcoin (BTC) tahminleri ile tanınan Peter Brandt, son analizi ise XRP yatırımcılarının tepkisini çekti. Ünlü analist daha önce defalarca XRP hakkında analiz yapmayacağını ve yorumda bulunmayacağını belirtse de gelen istekler üzerine bu sözünü bozmak zorunda kalıyor.

Peter Brandt, Yükseliş Odaklı XRP Tahminini Açıkladı

Bitcoin’in üç büyük yükseliş trendini bilip, 2017 yılındaki sert düşüşü öncesinden tahmin eden Peter Brandt, şimdi ise XRP için önemli bir yükselişin eşiğine gelindiğini ima etti. OTC üzerinden menkul kıymet alımı yapmadığını vurgulayan Brandt, XRP’nin menkul kıymet olduğunu ifade ettikten sonra kendi fiyat tahminini açıkladı.

Ripple’a karşı açılan menkul kıymet davası hala devam etse de Brandt bu ifadesi ile aslında XRP’nin net bir menkul kıymet olduğunu ifade etti. Menkul kıymet alım satımı yapmadığını ancak yapıyor olsa XRP’nin kesinlikle dikkatini çekebileceğini vurgulayan ünlü analist, XRP grafiğindeki önemli bir trende dikkat çekti.

XRP İçin Ters Baş ve Omuzlar Formasyonu Tamamlandı

Analistin yayınladığı gönderide XRP’nin ters baş ve omuzlar formasyonu  oluşturup bunu tamamladığı görülmekte. Bunun tamamlanması durumunda ise fiyatın genellikle yükseliş gösterdiği biliniyor. Brandt’in menkul kıymet alımı yapsaydım XRP ilgimi çekerdi ifadesi de aslında bu yükselişe işaret ediyor.

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,47 dolardan işlem görüyor ve Brandt’in hedeflediği direnç noktasının çok uzağında. Bu düşüşün temel sebebinin ise Bitcoin’in geri çekilmesi olduğu biliniyor. BTC fiyatının toparladığı şu günlerde XRP’nin de harekete geçmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

XRP İçin Kritik Direnç

Ünlü analistin yayınladığı grafikte dikkat çeken noktanın ise 0,604 dolar seviyesinin kırılması olduğu görülüyor. Bunun devamındaki hedefler ise sırasıyla 0,80 dolar ile 1 dolar olarak ön plana çıkmakta. XRP yatırımcıları bu olumlu tahmine sevinse de Brandt’in direkt olarak XRP’nin menkul kıymet olduğunu vurgulaması tepki çekmekten kurtulamadı.

Birçok XRP yatırımcısının ilgili gönderinin altına tepki dolu açıklamalarda bulundukları görülüyor. The Cryptomaniac isimli bir kullanıcı, XRP ile ilgili olumlu bir grafik yayınlamanın Bitcoin topluluğunu gücendirmesinin çok absürt olduğunu ifade etti.

Facebook Comments