Tuesday, April 16th, 2024

Ünlü Analistten İddialı Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini! Yıl Sonu Hedefine %100 Diyor!

Fundstrat’tan Tom Lee Bitcoin’in yıl sonu için belirlediği hedefe koştuğunu iddia ediyor. Fiyatın 100.000 dolar seviyesine ulaşmasının son derece mütevazi olacağını düşünen Tom Lee bunun gerçekleşmesine kesin gözüyle bakıyor. Kısa süre önce yaptığı açıklamalarla gündeme bomba gibi düşen Tom Lee’nin detaylı ön görüsünü sizinle paylaşıyoruz.

Bitcoin (BTC) Yıl Sonu Hedefi

Bitcoin bugün 46.000 doların üzerinde ciddi bir fiyatlama yaptı. Aylar sonra yeniden 46.000 doların üstünü gören fiyat zararda olan yatırımcılara umut aşılamaya devam ediyor. Fiyatın 200 günlük hareketli ortalama olan 44.980 seviyesini aşmış olması önemli bir alım sinyali olarak kabul ediliyor.

Tom Lee fiyatın 100.000 doları en geç yıl sonuna kadar göreceğini düşünüyor. Fiyatın 200 günlük hareketli ortalamayı kırmasına CNBC yayınında değinen Lee önemli bir kuralı açıkladı.

“Bitcoin satın almak için harika bir yerde olduğumuza inanıyorum, size Fundstrat’ın önemli bir kuralını duyurmak isterim. Eğer fiyat 200 günlük hareketli ortalamanın üzerindeyse her zaman alım yapabilirsiniz”.

100.000 Dolar Bitcoin Hedefi

Oldukça makul ve mütevazi bir tahminde bulunduğunu söyleyen Tom Lee, fiyatın yıl bitmeden altı haneli hedefine ulaşacağına inanıyor. Bu yılın başlarında Lee fiyatın 120.000 doları bile görebileceğini söylemişti.

Lee son aylarda yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Bitcoin (BTC)’in birkaç aydır yaşadığı baskıya rağmen iyi direndiğini söyleyen analist Çin ve ABD düzenleyicilerine karşı ciddi bir mücadele verildiğini nihayet başarılı olunduğunu düşünüyor. Bitcoin fiyatı alt yapı harcamaları için planlanan verginin tartışmalı atmosferine rağmen son derece iyi bir performans gösteriyor.

Fiyatın yukarı yönlü hareketini destekleyen en büyük gelişmelerden biri ise elbette Çin tarafından gelen nispeten olumlu havadır. Çinli yetkililer 2021 yılının ilk iki çeyreğindeki önlemlerin hedefine ulaştığını ve yeni önlemlerin “yıl sonuna” kadar alınmayacağını bir “müjde” şeklinde vermişti. Çin tarafındaki FUD’un azalmış ve Hindistan’ın beklenen kripto yasak düzenlemesini meclise getirmemiş olması Bitcoin’i destekliyor.

Tüm bunlara Tesla başta olmak üzere bilindik dev şirketlerin Bitcoin ile ödeme kabul etme haberleri gelirse Tom Lee yıl sonu hedefi için yalancı çıkmamış olur.

Elbette burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez ve kripto para piyasaları son derece oynaktır.

Facebook Comments