Monday, April 15th, 2024

Ünlü CEO Bitcoin’in (BTC) Düzenlemesi Hakkında Ne düşündüğünü Açıkladı

MicroStrategy kurucu ortağı ve CEO’su Michael Saylor yaptığı son açıklamalarda, kripto para birimi konusunda artan düzenlemelerin Bitcoin yatırımlarını arttıracağını ve aynı zamanda hızlandıracağını düşündüğünü dile getirdi.

Kriptolar ve Düzenlemeler

Salt Talks ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Saylor, kripto para biriminin yasadışı kullanımları konusundaki endişelerini dile getiren Başkan Joe Biden’in Hazine Bakanı adayı Janet Yellen’in yorumlarına yanıt verdi.

Saylor konuyla ilgili olarak kripto para birimleri konusunda yapılan incelemelerin arttığına değindi ve bu incelemeler sonucunda ortaya çıkacak düzenlemelerin Bitcoin yatırımlarını arttıracağını ifade etti. Saylor konuyla ilgili olarak, “Bitcoin ile ilgilenen tüzel kişileri düzenlediğimiz ölçüde, bunun kurumsal paranın Bitcoin’e geçişini hızlandıracağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“Düzenlemeler Zaten Var”

MicroStrategy CEO’su çoğu yatırımcının, katı Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) yasalarına uymak için gerekli olan kuralların uygulandığı düzenlenmiş borsalar aracılığıyla zaten Bitcoin satın aldığını dile getirdi.

Bunlara ek olarak Saylor kripto paralar konusunda artık hükümetlerin vatandaşlardan gelen talebi göz ardı edemeyeceğini ve gelecek olan düzenlemelerin Bitcoin’in cazibesini arttıracağını ifade etti. Dolayısıyla Saylor’ın düşüncelerine göre hükümetlerin baskısı Bitcoin için iyi olacak.

Kriptolar İçin Kötü Bir Durum Değil

Hükümet düzenlemelerinin kripto para birimleri için felaket olacağını düşünen isimler var. Ancak Saylor bu kesimin içinde yer almıyor gibi görünüyor. Saylor’a göre düzenlemelr kripto para ekosisteminin sonu olmayacak:

Bunun dünyayı sarsacağını sanmıyorum. Bunun endüstri için olumsuz olacağını düşünmüyorum. Aslında bunun tam tersi olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in başarılı olması için denetlenmemesi gerektiğini düşünmüyorum. Bence Bitcoin’in başarılı olması için altından daha iyi olması gerekiyor.”

Facebook Comments