Friday, February 23rd, 2024

Ünlü Ekonomist Altcoin ve Kripto Para Yatırımcılarını Rahatlatacak Bir Açıklamada Bulundu

Bitcoin (BTC) fiyatı Mart 2020 döneminden bu yana 3.000 dolardan 49.500 dolara kadar yükseldi. BTC fiyatının bu sansasyonel yükselişi altcoinleri bir süre ezse de devamında altcoinlerin de benzer bir yükseliş elde ettiği görüldü.

Bitcoin’in Rekoru, Altcoinlere de Yaradı

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti neredeyse 80 seviyelerine kadar yaklaşırken başlayan altcoin sezonu, 10x gibi inanılmaz yükselişlerin tam anlamıyla havada uçuşmasını sağladı. Altcoinlerin toplam piyasa değeri ise Mart 2020 döneminin dip seviyelerinden bu yana %1.150 artış gösterdi.

Yaşanan bu inanılmaz artış ise birçok ekonomistin “zirveye ulaştık” benzeri açıklamalarda bulunmasına yol açtı. Altcoinlerden bazıları için tüm zamanların rekoru kırılsa da uzmanların büyük bir kısmı küçük bir ara sonrasında yükselişin süreceğini düşünmekte. Ünlü ekonomist ve analist Alex Krüger de yükselişin tam olarak nereye kadar sürebileceğini açıkladı.

altcoin eth doge

Altcoin Sezonu Bitti Mi?

Krüger, 2017 yılında yaşanan efsanevi altcoin rallisinde altcoinlerin toplam piyasa değerinin dip noktadan %4.500 arttığını vurguladı. Bu da hala %3.000’lik bir yükseliş daha yaşanabileceğine işaret ediyor. Altcoinlerin toplam piyasa değeri 600 milyar dolara, sektörün toplam değeri ise 1,5 trilyon dolara yaklaşsa da hala gidilecek çok yer olabilir.

Aslında Ethereum fiyatının tüm zamanların rekorunu kırmasına rağmen BTC’nin çok gerisinde kalması bu duruma ışık tutmakta. ETH fiyatı 1.850 dolara kadar yükselse de BTC fiyatı tüm zamanların rekorundan sonra neredeyse %150 artış kaydetti. ETH için ise bu durum henüz %100’e bile ulaşmadı.

Bu Seferki Hareket Ethereum’dan Gelebilir

ETH fiyatına rağmen DeFi sektörünün yükselişi ise hız kesmeden devam ediyor. Neredeyse her gün piyasaya onlarca DeFi projesi sürülmekte ve bu durum Polkadot ile Binance Smart Chain gibi alternatif ağlarla projelerin ön plana çıkmasını sağlamakta. Ethereum’un suskunluğunu bozması ise Krüger’in belirttiği %4.500’lük yükselişe giden yolu aralayabilir.

Facebook Comments