Tuesday, October 3rd, 2023

Ünlü Fon Yöneticisi, Bitcoin (BTC) İçin Dudak Uçuklatan Tahmini Açıkladı

Makro yatırım danışmanı Raoul Pal, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) boğa koşusunun 60.000 dolar ile sınırlı kalmayacağını düşünüyor. Pal, Bitcoin fiyatının boğa koşusu bitmeden yedi haneli seviyelere kadar çıkabileceğini ve yatırımcıların bunun imkansız olduğunu düşündüğünü de ifade etti.

Bitcoin’in Döngüsü Devam Edecek

Pal aslında bu yorumu yaparken lider kripto para biriminin daha önceki yükseliş döngülerine dikkat çekti. Bitcoin’in aşırı alım bölgesinde olduğunu ancak geçtiğimiz döngülerde bu seviyede olmasına rağmen rekor yükseliş elde ettiğini ifade eden Pal, yine benzer bir durum bekliyor. Bitcoin için riskli seviyenin 400.000 dolar olduğunu belirten Pal, uzun vadede ise daha uçuk bir fiyat söyledi.

Ünlü yatırımcı ve fon yöneticisi, Bitcoin’in son iki boğa döngüsüne göre hareket etmesi durumunda 1 milyon dolarlık BTC fiyatının mümkün olduğunu açıkladı. Bitcoin’in gerçek anlamda aşırı alım seviyesine gelmesi için 400.000 doların üzerinin görülmesi gerekiyor. Analist ise standart deviyasyona göre fiyatın bu direnci kırdıktan sonraki hedefinin 1 milyon dolar olacağını belirtti.

BTC İçin Hedef: 1 Milyon Dolar

Ünlü kurucu ortağın yükseliş tahminine birçok kişi katılsa da 1 milyon dolar gerçekten de kısa vadede oldukça imkansız gözüküyor. Pal, ünlü analist PlanB’nin stok-akış modelinin ise yatırımcıların kafasına 288.000 doları yerleştirdiğini belirtti. BTC fiyatının bu seviyede ciddi bir satış baskısı yiyeceğini belirten Pal, yine de 288.000 doların önemli olduğunu açıkladı.

BTC fiyatının 288.000 dolara gelmeden özellikle 150.000 dolar ila 200.000 dolar arasında satış yiyebileceğini de vurgulayan Pal, aslında biraz da şansın etkili olduğunu açıkladı. Pal’a göre 1 milyon dolar BTC fiyatının ulaşabileceği seviyeler arasında yer alsa da kendisi bile 250.000 dolar seviyesine gelindiğinde kar satışı yapacağını itiraf etti.

Bitcoin Yatırımının Büyük Kısmını Satacak

Bitcoin yatırımının hepsini elinden çıkartmayacağını vurgulayan Pal, yine de insanların kendilerine göre karar vermesi gerektiğinin altını çizdi. İnsanların yaşlarına, ekonomik durumlarına ve amaçlarına göre BTC satıp satmama kararı vermesi gerektiğinin altını çizen Pal, 250.000 dolarlık fiyatın kendisi için yeterli olduğunu vurguladı.

BTC fiyatı kısa sürede ciddi bir yükseliş elde etse de kurumsal yatırımcının sektöre girişi gerçekten de 1 milyon doların mümkün olmasını sağlayabilir.

Facebook Comments