Saturday, September 23rd, 2023

Ünlü İsim Açıkladı: Elon Musk’ın Sahip Olduğu Bitcoin (BTC) Miktarı Ne Kadar?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın şirketlerinin Bitcoin (BTC) aldığı bilinse de kendisinin ne kadar BTC yatırımına sahip olduğu konusunda net bir açıklama yok.

Tesla’nın 1,5 Milyar Dolarlık BTC Alımı, Fragman Olabilir

Elon Musk’ın gözbebeği Tesla, 1,5 milyar dolarlık rezerv varlık ile Bitcoin alımı yaparak enflasyona karşı atılacak en mantıklı adımlardan birisini attı. BTC’nin yavaş yavaş altının ve diğer emtiaların yerini almaya başladığı şu günlerde Tesla gibi şirketlerin böyle hareket etmesi aslında şaşırtıcı değil.

Elon Musk’ın kendi BTC yatırımı hakkında hiçbir açıklama yapmaması ancak Twitter’dan sıklıkla BTC lehine açıklamalarda bulunması ise yatırımcıların kafasını kurcalayan bir durum olarak biliniyor. Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci ise sonunda yatırımcıların beklediği tarzda bir açıklama yaptı ve Elon Musk’ın tahmini ne kadar BTC’ye sahip olduğunu açıkladı.

“Elon Musk’ın 5 Milyar Dolarlık BTC’si Var”

Beyaz Saray’ın eski danışmanlarından olan Scaramucci, Musk’ın 5 milyar dolardan fazla Bitcoin’e sahip olduğunu vurguladı. Ünlü isim bunun Tesla ve SpaceX aracılığıyla alınan fonlara ek kendi bireysel yatırımını da kapsadığını ifade etti. Yaşayan hiçbir insanın daha önce iklim değişimine karşı koruma amaçlı daha fazlasını yapmadığını vurgulayan Scaramucci, aslında oldukça iddialı bir açıklamada bulundu.

Ünlü ismin bu açıklamasına ise milyarder Mike Novogratz destek verdi. Bitcoin boğası Novogratz, konu hakkında yaptığı açıklamada Scaramucci’nin bu açıklama ile hedefi tam 12’den vurduğunu ifade etti. Musk’ı teşvik etmek için de destek açıklamasında bulunan Novogratz, aslında daha fazla BTC alım sinyali vermiş olabilir.

Bitcoin Fiyatı İçin Yükseliş Sürüyor

Bitcoin fiyatı ise Mart 2020’den bu yana inanılmaz bir yükseliş elde etti ve daha da etmeye devam edebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 58.860 dolardan işlem görmekte ve 61.500 dolar rekorundan sonra hafif bir düzeltme yaşadı. FED’in faiz oranlarını stabil tutma kararından sonra BTC fiyatının bir anda yükselmesi ise bunun değer saklama aracı olarak kurumsal yatırımcıdan rağbet gördüğünü resmen kanıtladı.

BTC fiyatı sert bir yükseliş elde ederken ONS altın fiyatının bunun gerisinde kalması da söz konusu durumu destekleyenlerin iddialarını güçlendirdi.

Facebook Comments