Saturday, February 24th, 2024

Ünlü İsim Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Uyardı: BTC Fiyatı Nereye Kadar Düşecek?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saat içerisinde %7,1 düşüş yaşadı. Bitcoin’in bu düşüşü ile kripto para piyasası 100 milyar dolardan fazla düşüş yaşadı ve önde gelen birçok altcoin gerilemeye devam ediyor. Bitcoin’in bir anda 34.500 dolara düşmesi birçok yatırımcıyı şaşırtsa da ünlü CEO saatler öncesinden önemli bir duyuru yapmıştı.

Bitcoin Balinaları Borsalara Akın Etti

Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin balinalarının kripto para borsalarına yüklü miktarda BTC göndermeye başladığını vurguladı. Young Ju’nun bu açıklamasından 1 saat sonra ise BTC fiyatında serbest bir düşüş görüldü. Balinaların neredeyse son 2 ayda hiç görülmeyecek şekilde artması, BTC fiyatının direkt olarak onlar tarafından baskılandığını gösteriyor.

Ki Young Ju yine de bu düşüşün uzun vadeli olmadığını ve Bitcoin fiyatının bu yıl 100.000 doları göreceğini düşünüyor. Buna rağmen kısa vadede düşüşün süreceğini ifade eden CEO, Coinbase Pro üzerindeki alım baskısı devam ettikçe bunun önemli seviyelere kadar gitmeyeceğini altını çizdi. Ju, Bitcoin fiyatının düşeceği kısa vadeli seviyenin ise 34.054 dolar olduğunu vurguladı. 

Coinbase, Düşüşü Engelleyebilir

Ki Young Ju bu konuda dikkatli olmak için ise Coinbase borsasından dışarıya yönelik yapılan BTC transferlerine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Coinbase kripto para borsasından yapılan BTC alımları ile fiyatın ciddi anlamda yükseldiği ve bunların kurumsal yatırımcılara ait olduğu biliniyor. Ancak şu an yaşanan düşüşe Coinbase balinalarının da eşlik etmesi durumu değiştirebilir.

Bitcoin fiyatı için kritik seviyelerin ise 36.400 dolar, 35.000 dolar ve 34.800 dolar olduğu biliniyor. Bunların altına inilmesi yeni bir trendin başlamasına ve düşüşün hız kazanmasına yol açacaktır. Lider kripto para birimi Bitcoin için en kritik seviye ise 31.000 dolar olarak görülüyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Seviyeler

11 Ocak tarihindeki sert Bitcoin düşüşü 31.000 dolar seviyesinden dönmüş ve psikolojik desteğin altına inilmemişti. Şimdi yaşanan düşüşün hız kesmeden 31.000 doların altına kadar inmesi ise yatırımcılar için birçok şeyi değiştirebilir. Bitcoin fiyatının 30.000 dolar psikolojik desteğinin altında sırasıyla 28.000 dolar, 24.000 dolar ve 20.000 dolar seviyelerine kadar gerilemesi olası.

Buna rağmen Ki Young Ju’nun belirttiği gibi bu Bitcoin düşüşü kısa vadeli olabilir ve BTC fiyatı 34.000 dolardan dönebilir. Böyle bir durumda alım yapmak ve kaldıraç kullanmak ise riskli olacaktır.

Facebook Comments