Tuesday, April 16th, 2024

Ünlü Kripto Para Borsasından KYC Açıklaması!

Dünya çapında devam eden kriptoya karşı düzenleyici inceleme, birçok kripto işletmesini faaliyetlerini durdurmaya zorladı.

Yeni KYC Sistemleri Yolda

Bu baskıların ortasında, önde gelen kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto işletmelerini yönetmeyle ilgili değişen düzenlemelere uyum sağlama çabalarının devam ettiğini dile getirerek, FTX‘in Müşterini Tanı (KYC) operasyonlarını düzene sokmak için yeni sistemler üzerine çalıştıklarını duyurdu:

Kullanıcıların telefon numaralarını daha fazla doğrulamak için KYC1’de gönderdikleri adlarla karşılaştırıyoruz. Bu işe yaramadığında veya veri elde edilemediğinde, vadeli işlemler de dahil olmak üzere platformun bazı özelliklerine erişim izni vermek için KYC2’ye ihtiyacımız olacak.

FTX’in Amerika Birleşik Devletleri operasyonları ile ilgili görüşler paylaşan girişimci, şirketin “kimliği doğrulayabilmek için daha fazla işlem uygulamamız, umarım kullanıcılar için zorlukları en aza indirir” diye ekledi. Bankman-Fried, bu çabanın şirketin ABD yetki alanları içinde “daha yumuşak” düzenleyici operasyonlar yaşamalarına yardımcı olacağını umuyor.

Öncelik Yatırımcıların Fonlarının Güvenliği

KYC güncellemesiyle ilgili duyuruyu tamamlayan Bankman-Fried, yatırımcıların fonlarını ve güvenliğini öncelik olarak belirtti. Ayrıca borsa, kullanıcının faaliyetlerini kara para aklama ve hırsızlıkla ilgili faaliyetlerle ilişkilendirmedikçe yatırımcılara para çekme konusunda herhangi bir kısıtlama olmayacağına dair güvence verdi. Bunu yaparken FTX, hırsızlığı önlemeye yardımcı olmak için iki faktörlü kimlik doğrulama ve benzer yöntemleri uygulamaya devam edecek.

Bankman-Fried kısa süre önce kripto düzenlemelerinin acilen bir netlik kazanması gerektiğini dile getirdi ve FTX’in çok sayıda yargı alanında lisans başvurusu yapma isteğini belirtti. Bunu yaparken, FTX CEO’su düzenleme ve lisansla ilgili faaliyetlere “günde beş saat” harcadıklarını iddia etti.

CEO, hükümetlerin önümüzdeki üç ila beş yıl içinde kripto düzenlemeleri konusunda daha net bir duruş sergilemelerini beklediğini ve hizmet ettikleri her yargı alanına özgü KYC ve Kara Para Aklamayı Önleme gereksinimlerine uymayı planladığını söyledi.

Facebook Comments