Sunday, December 3rd, 2023

Ünlü Sunucu, Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapılması Gereken Miktarı Açıkladı

CNBC’nin ünlü sunucusu ve ABD’li yatırımcıların yakından tanıdığı Jim Cramer, kripto para yatırımcılarına aslında portföylerinin ne kadarı ile Bitcoin (BTC) yatırımı yapmaları gerektiği konusunda önemli bir ipucu verdi.

Ünlü Sunucudan Bitcoin Açıklaması

Mad Money programının sunucusu Cramer, milyonlarca kişi tarafından izleniyor ve vereceği tavsiyelerin bu sebeple öneme sahip olduğu söylenebilir. Cramer, canlı yayında yaptığı açıklamada kendi portföyünü nasıl yöneteceğini açıkladı ve bunun içerisinde Bitcoin’e de yer verdi.

Cramer’in yatırım çantası içerisinde ise gayrimenkul, sanat, altın ve lider kripto para birimi Bitcoin yer alıyor. Ünlü sunucu takipçilerine portföylerinin %5’i ile altın ve aynı oranda Bitcoin alabilecekleri tavsiyesini verdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Ne diyeceğim biliyor musunuz? Evet, tahmin ettiğiniz şeyi söyleyeceğim. Bitcoin’e de %5 yatırım yapılabilir. Bitcoin gitgide daha güçlü bir değer saklama aracı haline geliyor.”

“Bitcoin Tartışmalı Bir Yatırım”

Cramer, Bitcoin tavsiyesinin tartışmalı bir tavsiye olduğunun farkında olduğunu belirtse de buna güvendiğini ifade etti. Ünlü sunucu bundan yıllar önce lider kripto para birimi Bitcoin’e karşı sert açıklamalarda bulunsa da yavaş yavaş bu görüşünü değiştirmeye başladı.

btc cramer

Cramer’in görüşünü değiştirmesinde etkili olan en büyük gelişmenin ise kurumsal yatırımcıların Bitcoin alması olduğu biliniyor. Lider kripto para birimi artık sadece bireysel yatırımcının değil, aynı zamanda kurumsal yatırımcının da gözdesi haline geldi. Grayscale sadece son 1 haftalık süre içerisinde 600 milyon dolardan fazla değere sahip Bitcoin alımı yaptı.

Facebook Comments