Friday, October 22nd, 2021

Ünlü Sunucudan Enflasyon Uyarısı ve Bitcoin (BTC) Önerisi!

Kripto para yatırımcılarının da yakından tanıdığı ünlü hisse senedi analisti Jim Cramer, ABD’nin yaşadıkları ve yaşatabilecekleri hakkında sert bir uyarı yayınladı.

Jim Cramer’dan Enflasyon Uyarısı

Cramer, 22 Mart tarihli podcast yayınında ABD’nin devamlı olarak dolar basmasının Zimbabwe’nin yaşadığına benzer bir enflasyon krizi yaşatabileceğini vurguladı. Bitcoin yatırımcısı Anthony Pompliano ile röportaj yapan Cramer, enflasyonun bir yerden sonra durdurulamadığına dikkat çekti.

Basılan trilyonlarca doların ve çok fazla paranın ekonomiyi iyi etkileyeceğini düşünen Zimbabwe hükümetinin bu işin içinden çıkamadığını vurgulayan Cramer, bu durumun aslında şu an ABD’nin yaşadığından farksız olduğunu da ifade etti. Hükümetin dört trilyon dolar basmadan önce herkesin bunu düşündüğünü ancak ABD’nin yine de bu adımı attığını ifade eden Cramer, insanların çok paraya sahip olduklarını düşünebileceklerini ancak durumun tam tersi olduğunu ifade etti.

Yatırımcılar Önceden Altın Alsa da Yeni Hedef Bitcoin

Ünlü isim, yatırımcıların Zimbabwe gibi ülkelerde enflasyona karşı direnç için ise altın aldıklarını vurguladı. Bitcoin’in ise Amerika’nın yaratacağı enflasyon krizine karşı tek çözüm olabileceğini belirten Cramer, BTC’nin asıl gününün ve döneminin daha gelmediğini vurguladı.

Ünlü sunucu daha önce yaptığı altın lehine açıklamalardan ise pişmanlık duyduğunu vurguladı. Altının kendisini hayal kırıklığına uğrattığını ifade eden Cramer, bunun yerini Bitcoin’in almaya başlamasının ise temel sebep olduğunu vurguladı. Altının şu an için madencilikle ilgili sorunlar nedeniyle düşüş yaşadığını ifade eden Cramer, bunun ne kadar süreceğini ise bilmediğini vurguladı.

btc

Ünlü sunucu şimdi ise her bir yatırımcının toplam portföyünün %5 veya %10’u ile Bitcoin alımı yapmasını tavsiye ediyor. Cramer buna ek olarak şirketlerin portföylerine rezerv varlık olarak BTC eklememesini ise sorumsuzluk olarak görmekte.

GameStop’un da kendisini bir kripto para şirketine dönüştürmesi gerektiğini ifade eden Cramer, böylece geleneksel borsadan sıyrılıp kripto para sektörüne girilebileceğini belirtti. Cramer daha önceki yıllarda lider kripto para birimine karşı çok sert açıklamalarda bulunsa da artık bunu değiştirmiş ve BTC’nin üstünlüğünü kabul etmiş gibi gözükmekte.

BTC fiyatı ise kısa sürede 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerinin üzerine kadar çıkarak Cramer’in neden yanıldığını çok net bir şekilde ortaya koydu.

Facebook Comments