Thursday, April 18th, 2024

Upbit’in ana şirketinden Singapur’daki regülasyonlar için önemli adım

Başta Güney Kore olmak üzere Uzakdoğu bölgesinin en büyük borsalarından biri olan Upbit, regülasyonlar konusunda ciddi adımlar atıyor. Upbit’in ana şirketi olan Dunamu’nun blok zincir teknolojisi araştırma kolu Lamda 256, hem Güney Kore hem de Singapur için regülasyon çözümleri sunmaya başladı, hatta Singapur’daki çözüm stratejisi hayata geçirildi bile…

Lamda 256, Singapur için hazırladığı “VerfiyVASP” (dijital varlık hizmet sağlayıcısı doğrulaması) kara para aklama çözüm stratejisinin yanısıra, regülasyonların sıklaştığı Güney Kore için de seyahat kuralı çözümleri geliştiriyor. Bilindiği üzere, uluslararası bir kurum olan Mali Suçları Engelleme Ağı (FinCEN) ve Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) seyahat kuralları, sanal varlık hizmet sağlayıcılarının (VASP’lar) 3 bin doları aşan para transferleri ve işlemleri için tüm finans kuruluşlarının müşteri bilgilerini birbirleriyle paylaşmalarını içeriyor. Ancak kripto para borsalarının büyük bölümü için bu kurallar dünyada uygulanmıyor.

Dunamu’nun geliştirdiği çözümün, Singapur’daki regülasyon kurumlarına yardımcı olmak için oluşturulduğu kaydedildi.

Dunamu ortak seyahat kuralı girişiminden çıkmıştı

FATF’nin tavsiyesi üzerine, Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu, 25 Mart’ta kendi kara para aklama önlemlerini uygulamaya koymuştu. Ülkedeki bu hamlenin ardından Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit borsaları “seyahat kuralı” için bir çözüm geliştirmek üzere ortak bir girişim oluşturmuşlardı ancak Dunamu, regülatörlerin kendilerini “gizli bir oluşum kurma” ile suçlamasından çekindiği için bu ortak girişimin dışına çıkmıştı.

The post Upbit’in ana şirketinden Singapur’daki regülasyonlar için önemli adım appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments