Tuesday, October 26th, 2021

Utrust Coin Nasıl Alınır?

Utrust (UTK), kripto para birimlerinin ödeme aracı veya birimi olarak kullanılmasının önündeki engelleri aşmak için geliştirilen bir kripto para projesidir. Lider kripto para birimi Bitcoin’in teknik dokümanına bakıldığında gizemli mucit Satoshi Nakamoto’nun bunu bir ödeme aracı olarak tasarladığı görülüyor. Bitcoin buna rağmen özellikle ölçeklenebilirlik ve işlem ücreti sorunları nedeniyle şu an ödeme aracından çok değer tasarruf aracı olarak kullanılıyor.

Utrust ekibi ise bu ve bunun gibi sorunları çözerek, birçok ödeme platformunun kripto para ödemesi almasını sağlamayı hedeflemekte. Platformun temel hedefi çok düşük işlem ücretleri ile çalışan ve binlerce işlem kapasitesine sahip olan bir yapı ile sistem geliştirmek. Utrust ekibi bu sayede birçok satıcının ve platformun kripto para ödemesi kabul etmesini sağlayabilir. Aslında kısa süre önce PayPal tarafından yapılan duyuruda kripto paraların dünya çapında kullanıma açıldığı belirtilse de işlem ücretleri hala yüksek olarak bilinmekte.

Utrust (UTK) Nedir?

Utrust platformunun temelinde ise UTK Coin yer alıyor. UTK Coin sayesinde kullanıcılar platformu kullanabilir ve hatta işlem ücretlerinde belirli bir indirim bile yakalayabilir. Utrust, adındaki güven ifadesinden de anlaşılabileceği gibi kullanıcılara kripto paralar ile aynı zamanda güvenli alım satım seçeneği de sunuyor. Kullanıcıların alıcı veya satıcı olmaları durumunda iki taraf da UTK Coin platformunda güvenceye alınıyor.

UTK Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 157. sırada yer alıyor ve toplam 290 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. UTK Coin’in dolaşımdaki arzı 450 milyon iken toplam arzının ise bundan sadece 50 milyon fazla olduğu görülmekte.

UTK Coin tüm zamanların rekorunu 10 Ocak 2018 tarihinde yani bundan 3 yıl önce gördü. Yaşanan altcoin rallisine rağmen ise UTK Coin’in değerinin bu rekora kıyasla %54 geride olduğu söylenebilir. UTK Coin 16 Mart 2020 tarihinden bu yana ise %11.718 yükseliş elde etti.

UTK Coin Nereden Alınır?

UTK Coin, ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinden satın alınabilir. Binance üzerindeki işlem çiftleri arasında en yüksek likiditeye sahip olan ise UTK/USDT olarak görülmekte ve bu sebeple söz konusu işlem çifti kullanılabilir.

Facebook Comments