Saturday, February 24th, 2024

Uzman Analistler Açıklıyor: Bitcoin (BTC) Rallisi Henüz Bitmedi!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı Mart ayı başlarında 61.800 dolar ile tüm zamanların rekor seviyesini belirledikten sonra düşüşe geçti. Bazı isimler boğa koşusunun bittiğini ve artık düşüşün başladığını ifade etse de piyasanın tecrübeli analistleri henüz rallinin bitmediğini düşünüyor.

Bitcoin Rallisi Bitmedi

Piyasanın en çok takip edilen analistlerinden ve stock-to-flow modelinin yaratıcısı PlanB Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Boğa piyasasında sadece 4 ay kaldık ve sonuna yaklaşmadık. Bitcoin daha yeni başlıyor.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak Bitcoin için, yarılanma olaylarına paralel olarak Bitcoin’in fiyat yolunu ve zaman içindeki arzını gösteren birden fazla stock-to-flow modeli mevcut. Analist de Bitcoin’in boğa koşusunu neden bitirmediğini bu modellerden birinde gösteriyor.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

PlanB’nin yanı sıra Bitcoin’in daha derin bir düşüş eğilimi göstermediğini düşünen başka analistler de var. Örneğin; YouTuber ve türev yatırımcısı Tone Vays, Bitcoin’in daha derin bir düşüş yapmayacağını düşünüyor. ancak Vays’e göre Bitcoin’in yeni rekorlar kırıp kıramayacağı şu an için belirsiz bir konu olarak kalıyor. Yine de Vays’e göre yükseliş durumu daha ağır basıyor.

Vays konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Bitcoin fiyatının şu anda konsolide olduğunu ve 48.000 dolara kadar kısa vadede hala düşüş ihtimalinin bulunduğunu ifade ediyor. Ancak Vays, Haziran ayından önce 70.000 doların üzerinin görülmesini beklediğini de sözlerine ekliyor.

Bitcoin Fiyatı

Bu ay 61.000 doları aştıktan sonra Bitcoin, yaklaşık 50.000 dolara kadar derinleşen bir düşüş yaşadı. Bu düşüş grafiği hemen hemen 2 hafta içinde yaşandı ama bu noktada önemli olan tek bir günde 10.000 dolar gibi bir düşüş yaşanmadan zaman zaman yükselişler ile desteklenen bir düzeltmenin yaşanmış olmasıydı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada lider kripto para birimi 55.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerinde duruyor.

Facebook Comments