Sunday, December 3rd, 2023

Vibrate, İlk Live Gig NFT Etkinliğini Blockparty İle Düzenliyor

Yapılan açıklamalara göre Vibrate’in düzenlediği bu konspet, müzik endüstrisinin gelecekte rezervasyonları nasıl idare edebileceğini test edecek

Blockchain tabanlı müzik araştırma ve analiz platformu Viberate (yerel token VIB Binance, Bittrex, OKEx ve Uniswap’te listeleniyor), kurucularından biri olan Techno DJ UMEK tarafından canlı performans ve diğer özel içeriğin haklarını içeren özel non-fungible token’lar (BFT) piyasaya sürecek.

UMEK’in NFT’si, müzisyenlerin canlı etkinlikler döndüğünde gelecekteki rezervasyonlarını düzenlemeleri için yeni olasılıkları keşfeden ilk şirkettir. Toplamda, UMEK’in Blockparty pazarındaki drop’u 29 Nisan’dan başlayıp 24 saat devam edecek ve beş farklı NFT içerecek: Efsanevi “Lanicor” parçasının üç benzersiz remixi, bir canlı yayın performansı ve bir canlı etkinlik performansı.

Viberate’in kurucularından biri ve UMEK’in yöneticisi Vasja Veber konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Son birkaç yıldır kripto sahnesinde aktif olarak yer alıyoruz. Platformumuz blok zinciri üzerine kurulu ve kendi token’ımız (VIB) var, bu nedenle canlı performans haklarını token’laştırmak, NFT’lerin evriminde mantıklı bir sonraki adım gibi görünüyordu. Güvenlik ve şeffaflık blok zincirinin önemli bileşenleri olduğundan, bu drop, canlı müzik endüstrisinin gelecekte rezervasyonları nasıl idare edebileceğini keşfetmek için heyecan verici bir fırsat olacak.” sözlerini kullandı.

Konsept gerçekleşirse ve potansiyeli olduğu kabul edilirse Viberate, veri tabanında yaklaşık yarım milyon müzik sanatçısına gig token basma seçeneği sunmanın yanı sıra, güvenli bir doğrulama süreciyle sanatçı kimliği NFT’leri basmayı planlıyor. Bu kimlik NFT’leri daha sonra bir özgünlük sertifikası görevi görecek ve alıcıya, içeriğin gerçekten de doğrulanmış bir sanatçıdan geldiğine dair güvence verecek.

UMEK’in NFT drop’u, 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 20:00 GMT + 1’de (EST 15:00) Blockparty’de başlayacak.

Facebook Comments