Saturday, September 23rd, 2023

Volvo’dan otonom kamyon için yeni adım

Elektrikli araç hedefiyle dikkat çeken Volvo, otonom kamyon konusunda yeni bir adım attı. Şirket, otonom kamyon ar-ge faaliyetleri için Aurora adlı firma ile anlaşma sağladığını açıkladı.

Volvo otonom kamyon çalışmaları için Aurora ile anlaştı

Ford ve Mercedes gibi firmaların daha düşük yakıt tüketimi için otonom araç üzerine çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Özellikle Ford, geliştirdiği otonom araç konvoyu ile yakıt tüketimi konusunda beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Volvo, otonom kamyon için Aurora ile anlaşma sağladı

Volvo, hem düşük yakıt tüketimi hem de sürücü güvenliği için otonom araç teknolojisi geliştiren Aurora Innovation ile anlaşma sağladığını duyurdu. Google Waymo ve Tesla gibi firmalarda tecrübe kazanan Aurora kurucuları, otonom araç konusunda oldukça iddialı.

Volvo C40 Recharge gözler önüne serildi!

Pandemi sürecinde çevrimiçi alışverişin artması sebebiyle lojistik faaliyetleri yeni bir boyut kazandı. Daha hızlı ve güvenli lojistik imkanı sunmak isteyen firmalar, otonom kamyon konusunda çalışmalarını hızlandırdı.

Brulte & Company danışmanlık şirketi CEO’su Grayson Brulte, ” Ağır vasıta endüstrisi binek araçlardan tamamen farklı. Bu tarz sektörlerde firmaların hata yapma şansı olmadığı için farklı firmalar ile çalışmaları gerekiyor. ” ifadelerini kullandı.

Mercedes, Waymo ile sürücüsüz kamyon konusunda için anlaşma sağladığını açıkladı. Benzer şekilde Çin’in en büyük ağır vasıta üreticilerinden FAW Jiefang da Plus AI ile ortaklık kurdu.

Lojistik sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda otonom kamyonların sürücüsüz otomobillerden daha hızlı hayatımıza gireceği düşünülüyor.

The post Volvo’dan otonom kamyon için yeni adım appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments