Friday, April 19th, 2024

Voyager Digital, 85 Milyon Dolarlık Satın Alım ile Dijital Ödeme Sektörüne Giriyor

Voyager Digital, 85 Milyon Dolarlık Satın Alım ile Dijital Ödeme Sektörüne Giriyor

Önde gelen kripto para broker’ı Voyager Digital, hizmetlerini dijital ödeme sektörüne genişletmek için Danimarka merkezli kripto ödeme uygulaması Coinify’ı satın aldı. Kripto ödemelerine yönelik artan talep ve bu alandaki mevcut şirketlerin başarısı, Voyager’ı dijital ödeme sektörüne adım atmaya itti.

Voyager Digital Coinify’i Satın Aldı

Voyager Digital, bugün yaptığı resmi bir açıklama ile 84 Milyon dolar karşılığında Coinify’i almayı kabul ettiğini bildirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya ek olarak Voyager CEO’su ve Kurucu Ortağı Stephen Ehrlich, konu ile ilgili şu söylemde bulundu;

“Dijital ödemelerin bir sonraki sınır olduğunu düşünüyoruz.”

Voyager Digiyal Coinify'i Satın Aldı

Voyager Digital, Coinify’ın ödeme altyapısını gelecek yıla kadar mevcut platformlarına entegre etmeyi hedefliyor. Voyager’in bu hamlesi müşterilerin hesaplarından doğrudan ödeme yapmalarına olanak tanıyacak.

Öte yandan, Voyager’in attığı bu adım yalnızca bir üçüncü taraf ödeme sağlayıcılarına olan ihtiyacı azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda geleneksel ödeme platformlarında ortaya çıkan yüksek işlem maliyetlerini de azaltacaktır.

Yapılan bu anlaşma ile Voyager, mevcut Coinify hissedarlarına 5.100.000 Voyager hissesi verecek ve 15 milyon dolar nakit ödeme yapmasını sağlayacak.

Coinify, yatırımcıların kripto ödemelerini kabul etmelerine ve fiat para birimleri ile para çekmelerine olanak tanıyan bir kripto ödeme ağ geçididir. Bununla birlikte Avrupa, Asya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da hizmet veren Coinify, 20 farklı fiat para biriminde para çekme seçeneği sunmaktadır.

Dijital Ödemelerde Talep Artıyor

Voyager CEO’su Ehrlich, atılan bu adımın müşterilerden gelen kripto para ödemelerine yönelik artan talebe dayandığını açıkladı. Ayrıca, USDC gibi stabil kripto para birimlerine olan talebin oldukça yüksek olduğunu söyledi ve ekledi;

“USDC’nin piyasadaki en iyi stabil kripto para birimi olduğuna ve müşterilerin bu stabil kripto para birimi ile ödeme almak istediklerine inanıyoruz. Bu ödeme vizyonunu, ticaret ve yatırımın üzerinde bir sonraki sınır olarak görüyoruz.”

Voyager’ın Coinify’yi satın aldığını duyurması, PayPal, Mastercard ve Visa gibi dev finansal hizmetler şirketlerinin artan talep karşısında kripto işlerini genişlettiği sırada geldi. Kripto para hizmetlerine olan talep, bu boğa sezonunda büyük bir artış kaydetti. Ayrıca, Voyager’in bu hamlesi kripto para piyasasına giren bu alandaki dev şirketler ile rekabeti daha da artıracak.

Facebook Comments