Sunday, August 7th, 2022

WallStreetBets İstedi, Dogecoin (DOGE) Yüzde 900 Yükseldi!

WallStreetBets hareketi, GameStop’tan sonra gözünü Dogecoin’e (DOGE) dikti ve istediklerini elde etmiş gibi görünüyorlar. DOGE 24 saatten daha kısa bir sürede %900’ün üzerinde yükseldi.

DOGE’u Yükselten WallStreetBets Hareketi

WallStreetBets, Reddit’te bir grup olarak yola çıktı ve aslında hisse senedi ve opsiyon işlemlerinin tartışıldığı bir gruptu. Ancak sonrasında büyüyen ve katılımcısı artan grup geçtiğimiz günlerde GameStop hisselerinin birden devasa şekilde artmasına sebep oldu. GameStop’tan sonra Dogecoin’i hedefe alan grup amacına ulaştı.

Grubun üyeleri genellikle temel yatırım uygulamalarını ve risk yönetimi tekniklerini görmezden gelen genç bireysel yatırımcılardan oluşuyor ve bu nedenle etkinlikleri kumar olarak kabul ediliyor. Ayrıca topluluk genellikle küfürlü ve dinamik doğası ile de tanınıyor ve kendilerini genellikle “otistler” ve “dejenere” olarak adlandırıyorlar.

DOGE Fiyatı

Dogecoin aslında bir “meme coin” yani bir nevi şaka coin’i olarak piyasaya sürüldü ama işler beklendiği gibi olmadı ve DOGE bir şekilde piyasada tutunmayı başardı. Bunların yanında dünyanın en zengin kişisi ünvanına sahip Elon MUSK’ın DOGE ile ilgili paylaştığı tweet’ler  zaman zaman DOGE’un fiyatında artışların yaşanmasına sebep oldu. Ancak hiç bir artış son 22 saatte yaşanan kadar büyük olmamıştı. Dogecoin ile ilgili detaylı bilgilere “Dogecoin Nedir?” metnimizde ulaşabilirsiniz.

DOGE son 24 saat içinde %900’ün üzerinde artış yaşadı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,73 dolardan işlem gören DOGE bundan sadace 24 saat önce 0,0075 dolardan işlem görüyordu. Bu yükselişin arkasında yukarıda da bahsettiğimiz gibi WallStreetBets (WSB) bulunuyor.

DOGE’un fiyatı bu yükselişin etkisi ile 0,0875 dolara kadar yükselirken WSB’nin bir sonraki hedefi merakla bekleniyor.

Facebook Comments