Friday, April 19th, 2024

WallStreetBets (WBS), CoinMarketCap’te Zirveye Yerleşti!

WallStreetBets (WSB) iki gündür hem kripto ekosisteminde hem de aslında genel olarak tüm dünyada gündeme oturmuş durumda. Özellikle Dogecoin (DOGE) üzerindeki etkilerinin ardından kripto alana bomba gibi düşen WSB bu sefer de CoinMarketCap’in (CMC) birinci ya da daha doğrusu sıfırıncı sırasına eklendi.

WSB CoinMarketCap’de

WallStreetBets (WBS) CoinMarketCap’te en üst sırada yer alıyor. Ancak bu durum tabii ki bir “şaka”dan ibaret.

CMC, WallStreetBets’i ilk sıraya yerleştirdikten sonra, “Lütfen bunun bir şaka olduğunu ve böyle bir varlığın bulunmadığını unutmayın.” uyarısını yaptı.

WSB’in CMC sayfası, Gamestop destanının kısa bir zaman çizelgesini sunarak, short squaze taktiğini ve bunun Robinhood işlem uygulaması üzerindeki etkisini açıkladı. GME ve AMC, Nokia ve Blackberry dahil olmak üzere diğer birkaç hisse senedi için bireysel işlemleri askıya aldığını açıklamıştı. CM’ de yaptığı açıklamalarda buna değindi.

DOGE Etkisi

WallStreetBets (WBS) dün paylaştığı bir Twitter gönderisinde “DOGE hiç 1 dolar oldu mu” sözlerini kullandı ve bir şaka coin’i olan DOGE’un fiyatı bu tweet’in ardından artışa geçti. Belki de DOGE’un performansına artış yerine patlama kelimesini kullanmak daha doğru olabilir.

Çünkü DOGE 24 saat içinde %1000 gibi bir yükseliş grafiği çizdi. DOGE fiyatı çok kısa bir zamanda 0,0075 dolardan 0,0875 dolara fırladı. Sonrasında düşüşe geçen DOGE yine de 24 saat önceki fiyatından çok yüksek bir seviyede %300’lük artışın üzerinde seyrediyor.

Facebook Comments