Tuesday, January 31st, 2023

WallStreetBets’in Dogecoin’den (DOGE) Sonraki Hedefi Ripple (XRP) Mı?

WallStreetBets hareketi sadece hisse senedi piyasasında değil kripto para piyasasında da büyük etki yarattı ve Dogecoin (DOGE) fiyatı 24 saatte %1000 arttı. Tüm piyasas WallStreetBets’in (WBS) ağzından çıkacaklara odaklanmışken topluluğun bir sonraki hedefinin Ripple (XRP) olabileceği düşünülüyor.

WallStreetBets ve DOGE

WallStreetBets topluluğunun yöneticilerinden olduğu bilinen bir Twitter hesabı “DOGE hiç 1 dolar oldu mu?” şeklinde bir gönderi paylaştı ve Dogecoin yükselişe geçti. Ancak DOGE’un yükselişi bir yükseliş olmadı, kripto para birimi adeta patlama yaşadı ve fiyat 24 saat gibi kısa bir sürede 0,0080 dolar bandından 0,0875 dolara yükseldi.

Her ne kadar sonrasında geri çekilmeler yaşanmış olsa da DOGE hala %500 gibi bir yükseliş oranı ile ilerliyor.

Bir Sonraki Hedef Ripple Mı?

Bilindiği gibi Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ripple’a, yasadışı menkul kıymet satışı yapmak iddiasıyla dava açtı ve XRP’yi bir menkul kıymet olarak nitelendirdi.

Kripto para birimi piyasasında ve hatta ekonomistler arasında büyük tartışmalara yol açan bu konuda insanlar ikiye bölündü: XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu düşünenler ve XRP’nin menkul kıymet olmadığını ifade edenler.

XRP’nin bir haksızlığa uğradığnı düşünen kişi sayısının oldukça fazla olduğu ve piyasa hacmi bakımından en büyük 5. kripto para biriminin son 24 saatteki fiyat hareketi göz önüne alındığında WSB’nin bir sonraki hedefinin XRP olabileceği düşünülüyor.

Son 24 saatte %10’un üzerinde yükseliş kaydeden XRP, eğer WSB’nin desteğini arkasına alırsa DOGE gibi bir performans sergileyebilir. Ancak WSB’nin böyle bir sorumluluk altına girip girmeyeceği konusunda herhangi bir açıklama yok.

Facebook Comments