Sunday, December 10th, 2023

WeWork, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı

Ödemelerde kripto para kullanılabilecek şirketlere bir dünya devi daha eklendi. Ofisler ve şirketler için çalışma alanları yaratan ve bu anlamda birçok çözüm üreten dünyaca ünlü WeWork kripto para ödemeleri kabul etmeye başladığını açıkladı.

Firmanın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yeni tarz ekonominin bir ürünü olan kripto paralarla ödeme alınmasında BitPay ve Coinbase ile birlikte çalışılacağı duyuruldu.

Şirket, BitPay vasıtasıyla ödeme yapmak isteyen müşterilerinden Bitcoin, Ethereum, USDC, PAX başta olmak üzere birçok kripto parayı kabul edecek. WeWork ayrıca ödemesini aldığı kripto parayı da bilançosunda tutacağını belirtti.

Şirket, kendisinin ödeme yapacağı alan sahiplerine ya da üçüncü taraflara ise talep etmeleri durumunda kripto para verebilecek. Bu işlemler de Coinbase aracılığıyla yapılacak. Coinbase ayrıca WeWork’ten hizmet satın alıp, ödemesini de kripto para ile yapan ilk şirket oldu.

WeWork CEO’su Sandeep Mathrani yaptığı açıklamada, “Bizim gücümüz dünyanın birçok bölgesindeki müşterilerimizin taleplerini karşılayabilme yeteneğimizden geliyor. Müşteri tabanımız büyümeye devam ettikçe, bu yeteneğimiz de gelen talepleri karşılama yönünde evrilecektir. Biz her zaman yenilikçi teknolojilere açık olduk. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kripto para kabul etmek de attığımız en önemli ve mantıklı adımlardan biri oldu” dedi.

The post WeWork, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments