Saturday, September 23rd, 2023

Xbox ve Xbox 360 oyunları xCloud’a geliyor

xCloud servisini genişletmek konusunda atılımlarını sürdüren Microsoft, orijinal Xbox ve Xbox 360 oyunlarını bulut hizmetine getiriyor. Geriye dönük uyumlu oyunların xCloud’a gelmesiyle platforma ilginin artması tahmin ediliyor.

xCloud klasikleşen yapımlara kavuşuyor

Microsoft tarafından yapılan açıklamada, 16 adet orijinal Xbox ve Xbox 360 oyununun Xbox Cloud Gaming (xCloud) hizmetine getireceğini doğruladı. Böylece aralarında Elder Scrolls III: Morrowind, orijinal Banjo-Kazooie ve Fallout: New Vegas’ın bulundğu yapımlar Android cihazlara sunulmaya hazır hale gelecek. Microsoft ayrıca Jetpac Refueled, Viva Pinata ve Viva Pinata TIP için dokunmatik kontrolleri etkinleştireceğini onayladı.

xcloud-xbox-ve-xbox-360-oyunlariyla-zenginlesiyor

Söz konusu 16 oyun Xbox Game Pass Ultimate üyelerine sunulacak ve Android telefonlarla tabletlere aktarılabilecek. Konuyla ilgili açıklamasında Microsoft, en eski bulut oyun önizlememize kadar geri bildirimleri dinledik ve önceki nesillere ait oyunları mobil cihazlarda kullanıma sunmayı kararlaştırdık. Bu topluluk tarafından en çok talep edilen özelliklerden birisi oldu” ifadelerini kullandı.

PUBG Lite önümüzdeki ay veda ediyor

Firma ayrıca bu baharda xCloud hizmetini iOS platformuna genişletmek istediğini de belirtti. iOS yazılımının tam olarak ne zaman yayınlanacağıyla ilgili bilgi verilmezken, Microsoft daha önce 2021 baharında xCloud için hem iOS hem de web tarayıcı versiyonu sözünü vermişti. Hizmetin Windows 10 PC’ler için bulunan Xbox uygulamasında da mevcut olacağını da belirtmekte yarar var.

Yapılan açıklamada yer alan Xbox ve Xbox 360 oyunları ise şöyle:

Banjo-Kazooie, Banjo-Tooie, Double Dragon Neon, Fable II, Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Gears of War 3,, Gears of War: Judgment, Jetpac Refuelled (dokunmatik kontroller etkin), Kameo, Perfect Dark, Perfect Dark Zero, The Elder Scrolls III: Morrowind, The Elder Scrolls IV: Oblivion, Viva Piñata (dokunmatik kontroller etkin), Viva Piñata: TIP (dokunmatik kontroller etkin).

Hitman 3 Dubai bölümü 1 hafta boyunca ücretsiz

İlk olarak 2018’in Ekim ayında düzenlenen Electronic Entertainment Expo gösterilen ve 2019’da piyasaya çıkışını yapan xCloud bulut oyun servisi, şu anda 22 ülkede erişime açık olsa da, ne yazık ki şu anda ülkemizde kullanılamıyor.

The post Xbox ve Xbox 360 oyunları xCloud’a geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments