Saturday, February 24th, 2024

Xiaomi bugün neler tanıtacak? İşte beklenen ürünler

Bugün Xiaomi ve ülkemiz açısından heyecan verici bir gün. Xiaomi Türkiye fabrikası bugün itibariyle resmi olarak açılırken, 14:30’da düzenlenecek global lansmanda şirketin yeni ürünleri tanıtılacak. Xiaomi Mi 11 serisinin yeni üyeleri ve Mi Band 6’nın yanı sıra yeni bir işlemcinin resmiyet kazanması bekleniyor.

Xiaomi’nin birkaç saat sonra gerçekleştireceği lansmanda yeni bir işlemci tanıtması bekleniyor. İşlemcinin hangi amaç için geliştirildiği şu anda bilinmezliğini korurken, markanın geçmişine baktığımızda bu alandaki tek çözümünün 2017 yılında piyasaya sürülen Surge S1 olduğunu görüyoruz.

Xiaomi Türkiye fabrikası bugün resmen açılıyor

Xiaomi Mi 11 Ultra ve Mi 11 Pro oksijen anot pil ile gelecek

Bazı kaynaklar bu yeni işlemcinin bir ISP yani görüntü sinyal işlemcisi olduğunu iddia ediyor. Yakında tanıtılacak olan yeni Mi Mix telefondaki sıvı lens teknolojisiyle bu işlemci doğrudan bağlantılı olabilir.

Yüksek satış rakamlarına ulaşan akıllı bileklik serisine Mi Band 6 ile yeni bir modelin daha dahil edileceği etkinliğin odağında iki ürün var: Xiaomi Mi 11 Pro ve Xiaomi Mi 11 Ultra.

Her iki cihazda Qualcomm Snapdragon 888 işlemciden güç alacak. Apple A14 Bionic’i saymazsak, şu anda piyasada bulunan en hızlı mobil işlemci olan 888, 5 nm fabrikasyon süreci ile üretiliyor ve Cortex-X1 çekirdeği ile geliyor.

Mi 11 Ultra ve Mi 11 Pro modellerinde yeni bir batarya teknolojisinin karşımıza çıkma ihtimali oldukça yüksek. Süper hızlı şarj edilebilen silikon oksijen anot pilin bu telefonlarda ilk kez kullanılması bekleniyor.

The post Xiaomi bugün neler tanıtacak? İşte beklenen ürünler appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments