Tuesday, October 3rd, 2023

Xiaomi Mi Pad 5’in fotoğrafı sızdırıldı

Akıllı telefonlarından, akıllı ev aletlerine kadar birçok ürünü bulunan Xiaomi; 3 yıl sonra tablet sektörüne girmeye hazırlanıyor. Daha önce tasarım detayları ve kalem desteği iddiaları ile gündeme gelen tabletin bu sefer fotoğrafları sızdırıldı.

Güçlü özelliklere sahip olması beklenen tabletin fotoğrafları diyoruz çünkü iddiaya göre Xiaomi bir değil iki modelle karşımıza çıkacak.

Xiaomi’nin yeni tableti Mi MIX Fold’a benzeyecek

Xiaomi Mi Pad 5 serisi yakın zamanda görücüye çıkabilir 

Weibo tarafından iddia edilen bilgilere göre Mi Pad 5 serisi iki versiyonla görücüye çıkacak. Temel farkın işlemci ve SIM kart desteği olacağı söyleniyor. Daha düşük donanıma sahip cihaz “K81C” model numarasıyla görücüye çıkabilir. Bu model hakkında çok fazla bilgi olmasa da Dimensity 1200 işlemciye sahip olduğu söyleniyor.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/04/xiaomi-mi-pad-5-in-fotografi-sizdirildi-1.png
Xiaomi Mi Pad 5 serisinin iki farklı modeli

“K81C” model numarasına sahip modelin Xiaomi Mi Pad 5 Pro olduğu iddia ediliyor. Pro modelin 2K çözünürlüğe sahip 11 inç LCD ekran ile görücüye çıkması bekleniyor. 144Hz‘e kadar ekran yenileme hızı sunan cihazın; süper hızlı şarj desteği, SIM kart desteği ve Snapdragon 870 mobil işlemciye sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca Xiaomi Mi Pad 5 Pro, iPad Pro’ya benzer bir stylus kalem desteği de sunabilir.

Xiaomi, Mi Pad 5 için özel MIUI versiyonu geliştiriyor

Xiaomi de Apple’ın iPad’lere özel geliştirdiği iPadOS benzeri işletim sistemi MIUI for Pad‘i kendi tabletleri için geliştiriyor. Tablet, şirketin bir diğer ürünü MIX FOLD katlanabilir ekranlı akıllı telefona benzer şekilde, el bilgisayarı modunu da destekleyecek.

Klasik başlat menüsü ve kontrol paneli dahil olmak üzere Xiaomi’nin akıllı telefonlarından alışık olduğumuz işletim arayüzüne benzer bir arayüzün bizi karşılaması bekleniyor.

Xiaomi Mi Pad 5’in beklenen yurt dışı fiyatları

Mi Pad 5 8GB RAM + 128GB – 619 dolar

Mi Pad 5 8GB + 256GB – 666 dolar

Mi Pad 5 12GB + 512GB – 774 dolar

Mi Pad 5 16GB RAM + 1TB – 851 dolar

The post Xiaomi Mi Pad 5’in fotoğrafı sızdırıldı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments