Saturday, January 28th, 2023

XLM Yorum: XLM/USD Teknik Analizi Düşüşe mi İşaret Ediyor?

29 Ocak tarihinde yaşanan Dogecoin (DOGE), yükselişi genel olarak bütün kripto para piyasasını etkiledi. DOGE’nin yükselişi ve kripto para sektörünün gündeme oturması, XLM fiyatının da 0,381 dolara kadar çıkmasını sağladı. 7 Ocak tarihinde 0,411 dolara kadar çıkarak yılın rekorunu kıran XLM hala bunun üzerine çıkamasa da DOGE etkisi ile ciddi bir artış kaydetti.

XLM/USD Teknik Analizi

XLM fiyatının 0,381 dolara kadar yükselmesine rağmen bunun geçici olduğu ve fiyatın bir anda yeniden 0,291 dolara kadar gerilediği görüldü. XLM bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla da 0,289 dolardan işlem görüyor ve önemli 0,291 dolar desteğinin altına gerilemiş durumda. 12 saatlik grafikte kritik bir destek olan 0,291 doların altında günlük kapanış yapılması fiyat için yeniden 0,22 dolar seviyelerinin gündeme gelmesine neden olabilir.

XLM/USD teknik analizine göre 50 SMA seviyesine denk gelen 0,29 dolar sadece 12 saatlik grafikte değil aynı zamanda 1 günlük grafikte de önemli bir destek. Bu sebeple fiyatın 0,29 dolarda tutunması hiç olmadığı kadar önemli.

Kısa Vadeli LINK Yorumu

TD Sequential indikatörüne göre ise fiyatın bir anda sert yükselip aynı şekilde çakılması grafikteki satış baskısını arttırdı. 4 saatlik grafikteki TD Sequential sinyali düşüş sinyali veriyor ve fiyat 0,22 dolara kadar gerileyebilir. Boğaların bir anda 0,35 doların üzerine çıkması ve burada kapanış yapması ise düşüş odaklı baskıyı azaltacaktır.

Ünlü analist Daniel ise konu hakkında yaptığı açıklamada boğa sezonunda XLM fiyatının 0,76 dolar seviyesine kadar çıkacağına inandığını belirtti. Analistin XLM yorumunun gerçekleşmesi için gerçek bir altcoin sezonunun başlaması gerektiği ise unutulmamalı.

Facebook Comments