Saturday, September 23rd, 2023

XRP 1 Doların Üzerinde: Ripple’da Bundan Sonraki Önemli Seviyeler

İki günlük bir düzeltme hareketinin ardından bugün kripto para birimleri yeniden yükseliş geçti. Piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para birimi arasında ise en iyi performansı sergileyen Ripple (XRP) oldu. SEC-Ripple davasında son duruşmada kısmen Ripple’ın lehine bir karar çıkmasının ardından XRP fiyatının yükselişte olduğu ifade edilebilir.

Ripple Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1.03 dolardan işlem gören XRP, 6 Nisan’da 1,11 dolara yükselmiş ve 2018 yılından bu yana görülmeyen bir seviyeye ulaşmıştı. Daha sonra tüm kripto para piyasasında yaşanan düzeltme hareketi ile fiyat 0,85 dolara kadar geriledi. Ancak Aralık ayında XRP’nin dava sebebiyle 0,17 dolara kadar düştüğü göz önünde bulundurulduğunda şu anki fiyat seviyelerinin oldukça iyi olduğu görülüyor.

XRP’de Önemli Seviyeler

XRP fiyatının 1 doların üzerinde seyretmesi ve ilk on kripto para birimi içinde en iyi artışı yaşayan kripto olması sebebiyle yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Analistlere göre XRP’de şu an için 0,95 dolar seviyesi ilk önemli destek ve 1,12 dolar seviyesi ilk güçlü direnç olarak işlem görüyor.

Bunlara ek olarak XRP’nin yükseliş hareketini devam ettirmesi için öncelikle 1,06 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıkması ve yukarı yönlü güçlü bir hamle yapması gerekecek. Ancak eğer 0,95 dolarlık önemli seviye kaybedilirse aşağı yönlü yeni bir grafik başlayabilir. Bu durumda da analistlere göre XRP fiyatında 0,70 dolarlık seviyeler görülebilir.

Gelişmelerin XRP Üzerindeki Etkisi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a dava açması ve ardından bazı borsaların XRP’yi delist etmesi ya da işlemleri durdurması nasıl ki XRP fiyatını olumsuz etkilediyse son zamanlarda Ripple lehine alınan kararlar da XRP fiyatını yukarı yönlü etkiliyor.

Dava sürecinin bundan sonra da Ripple lehine devam etmesi halinde XRP fiyatı önümüzdeki aylarda yukarı yönlü seyrini devam ettirebilir.

Facebook Comments