Friday, February 23rd, 2024

XRP, Aave ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi – 8 Mart 2021

Kripto para piyasasının yeniden toparlanması, XRP, AAVE ve DOGE için de yeşil ışığın yanmasını sağladı. Altcoinler, Bitcoin’in hala istenene piyasa hakimiyeti seviyesine düşmemesi nedeniyle tam anlamıyla kendilerine gelemese de hafif bir hareketlenme olduğu görülmekte.

XRP/USD Teknik Analizi

XRP, aldığı kötü haberlerin etkisinden kurtularak 0,47 dolar seviyesine geldi. Buna rağmen diğer altcoinlerin boğa piyasasındaki klasik yükseliş oranları sayesinde rekor kırması, XRP’nin 7. sırada kalmasına zemin hazırladı. Son 24 saat içerisinde %2,4 yükseliş elde eden XRP, oldukça kritik bir konumda bulunuyor.

XRP/USD teknik analizine göre kısa vadede oluşan yükselen üçgen formasyonu, fiyatın 0,466 dolar üzerinde ciddi bir yükseliş elde etmesini sağlayabilir. Aslında bu seviye daha önce test edildi ve desteğin çalışması ile XRP fiyatı üst noktada kalmayı başardı.

XRP’nin şimdiki hedefinin ise 0,48 dolar olduğu görülüyor. Bu seviyenin kırılması ile 0,50 dolar direnci ve 0,58 dolar dirençleri test edilebilir ve başarılı olunması bir anda 0,77 dolara ulaşan kapıyı aralayabilir. Düşüş ihtimali için ise 0,40 dolar destek olacaktır.

AAVE, Çifte Dip Sonrası Toparlanıyor

AAVE, 310 dolar seviyesinde çifte dip yaptıktan sonra toparlanmaya başladı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 407 dolardan işlem gören AAVE, son 7 günde %16 yükseliş kaydetti ve kritik 400 dolar direncini kırdı.

AAVE fiyatının 420 dolar direncini kırması ise kısa sürede 447 dolar, 469 dolar ve 498 dolar hedeflerini getirebilir. Düşüşte de 380 dolar yine destek olacaktır.

DOGE Yeniden Yükselişe Geçti

DOGE, güç kaybetmeye devam ederken piyasanın toparlanması ile yeniden yeşillendi. DOGE/USD işlem çifti 0,057 dolar seviyesine yükseldi ve son 24 saat içerisinde %11 artış kaydetti. DOGE fiyatının yükselişinde ise Mark Cuban’ın 1 dolar iddiasının etkili olduğu biliniyor.

Dogecoin bunun devamında 0,059 dolar seviyesini test edecektir. DMI ile ADX indikatörleri yükseliş sinyali verirken DOGE piyasalarına para akışı olduğu da görülüyor. 0,06 doların üzerinde bir kapanış, DOGE için yeniden 0,089 dolar seviyelerinin görülmesini sağlayabilir.

Olası bir düşüşte DOGE yatırımcılarının dikkat edeceği seviye ise 0,041 dolar olarak gözüküyor. Buradaki destekten dönen DOGE fiyatı, yine aynı desteğin test edilmesi durumunda ciddi bir düşüş yaşayabilir. Kripto para piyasasının gidişatı da DOGE için kritik ve önemli olacaktır.

Facebook Comments