Monday, April 15th, 2024

XRP, Chainlink (LINK), Enjin (ENJ) ve Chiliz (CHZ) Yorum

Kripto para piyasası, Bitcoin’in (BTC) yeniden 54.000 dolar üzerine çıkması ile hareketlendi. BTC’nin bu hareketliliği kısa vadede altcoinler için olumsuz olsa da önemli gelişme duyuruları yapan bazı projelerin her şeye rağmen yükseldiği gözlerden kaçmadı.

XRP Hala Yerinde Sayıyor

Toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi XRP ise ne yazık ki yukarıdaki tanıma uymuyor. Ripple ve MoneyGram ortaklığının bozulmasından sonra yerinde saymaya devam eden XRP, son 24 saat içerisinde top 10’da kayıp yaşayan nadir kripto paralardan oldu.

XRP fiyatı 0,47 dolardan işlem görüyor ve 0,43 doların altına düşmesi tehlike anlamına geliyor. Olası bir ralli için ise 0,52 doların kırılması gerekiyor. XRP eğer kısa sürede yükseliş elde edemezse 8. sıraya kadar gerileyebilir. Şu an için ise XRP lehine hiçbir şey yok gibi gözüküyor.

Chainlink, Top 10’un Dışında Kalabilir

XRP gibi yerinde sayan bir diğer proje ise DeFi odaklı kripto para birimi Chainlink oldu. LINK, bir zamanlar top 5 içerisine kadar girmeyi başarmış durumdayken an itibarıyla 10. sırada bulunuyor. 30 dolarlık birim fiyata sahip olan LINK, destek noktasında tutunmak için direniyor.

LINK için 24 doların altına gerileme ise neredeyse 2021 yılının bütün yükselişini unutturabilir. LINK fiyatının psikolojik direnç olan 40 doları kırması ise fiyatın 50 doları hedeflemesini sağlayacaktır.

Enjin Coin’in Hareketi Sürüyor

Enjin Coin, kesinlikle bu haftanın en çok konuşulan kripto para birimlerinden oldu. 7 günde %143, 14. günde ise %208 yükseliş elde eden ENJ, birbiri ardına gelen ortaklık haberleri ile rekor kırdı. Aslında ENJ fiyatının yükselişi, Chiliz için de benzer bir durum yarattı.

1,94 dolar ile tüm zamanların rekorunu kıran ENJ Coin bundan %13 geride olsa da kısa vadeli hedefi 2 dolar direnci olarak gözüküyor. ENJ fiyatı 1,5 doların üzerinde kaldığı müddetçe de güvende olacaktır.

CHZ, Rekor Kırdı!

Spor ekosistemi odaklı kripto para projesi CHZ, yükselişine yükseliş katmaya devam ediyor. Bugün içerisinde 0,31 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kıran CHZ, 28 Eylül 2019 tarihinden bu yana %6.511 yükseliş elde etti.

CHZ fiyatının son 30 günlük performansı ise %1.000 yükselişe işaret ediyor. Şu an için birbiri ardına gelen iyi haberler ve NFT müjdesi ile yükselen CHZ’nin yakın vadede ise düzeltme yapması beklenmekte. Dikkat edilecek temel direnç ise 0,21 dolar olarak gözüküyor.

Facebook Comments