Sunday, December 10th, 2023

XRP, Dash (DASH), EOS ve Cosmos (ATOM) Yorum ve Teknik Analiz

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve hatta Binance Coin’in (BNB) tüm zamanların rekorunu kırmasına rağmen XRP fiyatı hala yerinde sayıyor ve hatta düşüyor.

XRP İçin Dava Tarihi Geldi Çattı

XRP, son 24 saat içerisinde %3 düşüş yaşayarak 0,53 dolara kadar geriledi. XRP/USD işlem çiftinin 0,54 dolar desteğini kaybetmesi ve burayı zorlamasına rağmen tutunamaması, ayıların baskın geldiğini gösteriyor.

xrp

XRP fiyatının bu noktadan sonra ise 0,47 dolara kadar gerilemesi muhtemel gözüküyor. Buna rağmen birçok XRP yatırımcısının odaklandığı 22 Şubat yani duruşma tarihi de büyük önem taşıyor. Davanın ilk duruşmasından önemli bir karar çıkmaması bekleniyor ancak kötü bir haber gelmemesi de durumun iyi olduğunun düşünülmesine yol açabilir.

XRP fiyatı böyle bir durumda ani bir pump yaşayabilir ve kritik direnç olan 0,77 dolar test edilebilir. Davadan kötü bir haber gelmesi ise bir anda 0,26 dolar desteğine gerileme ihtimali barındırıyor.  Cold Blooded Shiller, XRP fiyatının bu hafta tamam ya da devam anı yaşayabileceği yorumunda bulundu.

Dash Yükselişini Sürdürüyor: DASH/USD Teknik Analizi

Toplam piyasa değerine göre en büyük 32. kripto para birimi Dash, son 14 gün içerisinde %145 yükseliş elde etti. DASH fiyatının neredeyse 1 yıl boyunca yerinde sayıp son 14 günde böyle bir artış yakalamsı ise altcoin sezonunun meyvesi.

DASH buna rağmen hala tüm zamanların rekoru olan 1.493 dolardan bir hayli uzakta. Kısa vadeli teknik analiz verilerine bakıldığında RSI’nin yükselişi desteklediği ve hala yer olduğu görülüyor. DASH için kritik direnç 300 dolar ile Fibo seviyesine göre 342 dolar olarak gözüküyor.

Düşüşte ise DASH fiyatının 260 dolarda tutunması bir hayli önemli.

EOS ve ATOM Coin Yorum

Yakın zamanda CTO’su istifa eden EOS, altcoin rallisinden tam olarak faydalanamadı. EOS/USD işlem çiftinin ilk olarak psikolojik 5 dolar, bunun devamında ise teknik 5,34 dolar seviyelerini kırması gerekiyor.

Düşüşte ise EOS için 4,20 dolar önemli bir destek rolü üstlenebilir.

Cosmos (ATOM) ise son 30 günde %150 artışını Stargate güncellemesine borçlu olabilir. Stargate hard forku bugün kullanıma açıldı ve beklendiği gibi fiyat düzeltme yaşadı.

ATOM Coin teknik grafiğine göre fiyatın 25 dolar seviyesinden sonra hedefi 27,30 dolar olacaktır. RSI ise hala aşırı alım noktasında değil.

Düşüş yaşayan ATOM’un 20 dolar desteğini kaybetmesi ise 17 dolara çekilme yaşatabilir.

Facebook Comments