Monday, May 23rd, 2022

XRP Dava Tarihi Öncesinde Ripple’dan Müjdeli Haber Geldi: XRP Fiyatı Yine Yükseliyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava ile boğuşan Ripple, ilk haftalarda XRP yatırımcılarına zarardan başka bir şey getirmedi. SEC’nin hazırladığı 73 sayfalık iddianamede Ripple yöneticilerinin yüklü miktarda XRP sattığı ve bunun gibi haberler yatırımcıları şoke etti. Ripple bunlara rağmen geri adım atmadı ve XRP ile Ripple ağı için çalışmaya devam edeceğini beyan etti.

XRP Dava Tarihi Öncesi Yeni Ripple Müjdesi

Ripple’ın 22 Şubat 2021 tarihindeki dava öncesinde mahkemeye verdiği resmi yanıt, aslında XRP fiyatı için ilk hareketliliği başlattı. Bu haber ile 0,70 dolara kadar yükselen XRP, daha sonra 0,35 dolar seviyesine çekildi. Şimdi ise RippleNet ile ilgili gelen önemli ve büyük bir haber, fiyatın yeniden yükselmesini sağladı.

Ripple tarafından yayınlanan gönderide RippleNet’in resmen SOC 2 sertifikası aldığı açıklandı. Bu, RippleNet’in ürünlerinin en üst düzey güvenlik ve gizliliğe sahip olduğunu kanıtlayan bir sertifikasyon olarak tanımlanabilir. Bağımsız bir kurum tarafından yapılan denetimde en üst seviye notu almayı başaran Ripple, aslında piyasalara önemli bir mesaj verdi.

Ripple SOC2

SOC 2 Lisansı Ne Anlama Geliyor?

Ripple’ın temel ürünü ve hedef piyasası küresel ile sınır ötesi ödemeler olarak biliniyor. Geleneksel rakiplerin 1 haftada yapabildiği bir transfer RippleNet üzerinde 1 günde tamamlanabilmekte. RippleNet bu sayede dava öncesinde 300’den fazla önemli kurum ve finans şirketini bünyesine katmayı başardı. Ancak dava sonrasında RippleNet’e katılımlar da durdu. Ripple şimdi önemli bir sertifikasyon alarak bu konuda çalışmaya devam edeceğini ortaya koydu ve bir hayli iddialı olduğunu gösterdi.

XRP fiyatı da tam olarak bu gelişme sonrasında yükselişe geçerek ETH’ye yönelen ilgiyi kendine çekti. Son 24 saat içerisinde %10 yükselen XRP, 0,42 dolardan işlem görmekte. XRP/USD işlem çiftinin asıl hedefi ise 0,70 dolar olarak biliniyor. Bu haberin FOMO yaratması, XRP için yine sert bir yükselişi beraberinde getirebilir. Buna rağmen sert satışlara karşı da dikkatli olmak gerekiyor.

Facebook Comments