Monday, May 23rd, 2022

XRP Dava Tarihi Yaklaşıyor: Analistlerin XRP Yorumları Değişmeye Başladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava hızla yaklaşmakta. XRP fiyatı dava haberinin ilk geldiği anlarda 0,17 dolara kadar gerilese de yeniden eski seviyesine döneceğine dair sinyaller vermeye başladı. XRP dava tarihi yaklaştıkça ise fiyatın volatilitesinin de arttığı görülüyor.

XRP Dava Tarihi Yaklaşırken Kozlar Belli Oldu

Ripple kısa süre önce dava hakkında resmi bir açıklama yayınladı. Açıklamasında XRP’nin hiçbir şekilde menkul kıymet olmadığına vurgu yapan Ripple, bunun aktif kullanıma sahip olduğunu ifade etti. Davanın ilk duruşması 22 Şubat 2021 tarihinde görüşülecek ve buna 1 aydan bile az bir süre kaldı. Buna rağmen şimdiden hem SEC hem de Ripple cephelerinin cevapları ortaya çıkmış oldu.

XRP fiyatının kısa süre önce yaşadığı sert pump ve dump fiyatı 0,70 dolara kadar çıkarsa da bunun sağlıklı olmadığı herkes tarafından biliniyor. XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,38 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde teknik olarak yerinde saydı. XRP’nin yine de 0,26 dolar seviyesine göre çok ama çok iyi bir konumda olduğu söylenebilir.

XRP/USD Teknik Analizi

xrp

Ünlü kripto para analisti ve ekonomist Alex Krüger, ilk duruşma sonrasında fiyatta sert hareket olmayabileceğini ifade etti. Krüger’a göre XRP fiyatının ilk duruşma değil bunun çok sonrasında davaya bağlı fiyat hareketi yaşaması muhtemel.

XRP/USD teknik analizine bakıldığında ise fiyatın kritik eşiğin altında kaldığı net bir şekilde görülebiliyor. XRP’nin kırması gereken dirençler sırasıyla 0,52 dolar, 0,54 dolar ve 0,66 dolar olarak görülüyor. Geçici süreliğine burayı geçen XRP, daha sonra tutunamayıp 0,38 dolar seviyesine geriledi.

XRP’nin olası bir kötü habere karşı tutunabileceği destekler arasında en güçlüsü ise 0,27 dolar olarak gözüküyor.

Facebook Comments