Saturday, February 24th, 2024

XRP Davası Öncesi Kurucu Ortaktan “Yine” Kötü Haber: Bu Son Hamleleri mi?

22 Şubat olarak belirlenen Ripple davasının ilk duruşmasına çok az bir süre kaldı. Süre yaklaştıkça XRP fiyatının ise yükselmeye başladığı gözlerden kaçmıyor. Jed McCaleb, yine XRP yatırımcılarının gözüne batacak bir adım attı ve 40 milyon XRP satışı gerçekleştirdi.

XRP Satışları Hız Kesmeden Devam Ediyor

XRPscan tarafından aktarılan verilere göre Jed McCaleb’in tacostand ismiyle bilinen cüzdanından toplamda iki yüklü işlem çıkışı oldu. Bunların birisi 9 Şubat 2021, diğer ise 10 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşti. İşlemlerin ikisinde de 19.093.375,260000 XRP bulunduğu ve toplam miktarın neredeyse 40 milyon XRP’ye yaklaştığı görülüyor.

Tacostand cüzdanından çıkan XRP fonlarının satış için aktarıldığı birçok yatırımcı tarafından bilinen bir gerçek. 2012 yılında Ripple Labs’in kurucularından birisi olan McCaleb, daha sonra ekipten ayrıldı. Ekipten ayrılması ise kendisine kurucuların XRP hakkından dolayı milyarlarca adet XRP verilmesini sağladı.

Jed McCaleb’in Ne Kadar XRP’si Var?

Jed McCaleb, elindeki milyarlarca XRP’yi bir anda satıp fiyatı baskılamasın diye Ripple ve kurucu ortak arasında anlaşma imzalandı. McCaleb bu sebeple sadece ticari hacmin belirli seviyenin üstüne çıkması durumunda bunun belirli bir oranında XRP satabiliyor. Cüzdanında hala 500 milyon adete yakın XRP bulunduran McCaleb, elindeki bütün fonları bitirene kadar XRP satmayı bırakmayacak.

Yatırımcılar ise fiyatın 0,50 dolar seviyesine çıkmasından sonra gelen bu satışlara ciddi anlamda tepki gösterdi. XRP fiyatı ise yaklaşan dava öncesinde yükselmeye devam etmesi ile XRP yatırımcılarını şaşırtmakta. Eğer 22 Şubat tarihinde XRP ile ilgili kötü bir gelişme yaşanırsa, bu hem XRP hem de Jed McCaleb için bir hayli kötü olabilir ve fiyat baskılanabilir.

Facebook Comments