Saturday, September 23rd, 2023

XRP Davası Sonrası Fiyatı Neler Bekliyor? XRP Teknik Analizi

XRP fiyatı davada yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen yeniden toparlanmayı başardı. XRP/USD paritesi son 7 günde %5,8. yükseliş elde ederek 0,60 doların üzerine kadar çıktı.

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal anlaşmazlık, XRP’nin önce sert düşmesine şimdi ise eski seviyelerine yükselmesine yol açtı.

XRP Fiyatı Yeniden Önemli Desteğin Üzerinde

XRP fiyatının dava öncesinde 0,58 dolardan işlem görmesine rağmen davanın bazı noktalarında 0,20 dolara kadar gerilediği görüldü. XRP fiyatı yeniden 0,60 dolar seviyesinin üzerine çıkarak aslında en kötü anları geride bıraktığını da ortaya koydu. 0,63 dolar direncini test eden ancak burayı kıramayan XRP, şimdi ise 0,58 dolar desteğinin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Ripple davası sonrası XRP’yi ne bekliyor sorusunun cevabı ise aslında geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Brad Garlinghouse sayesinde bir nebze de olsa netlik kazandı. Brad Garlinghouse konu hakkında yaptığı açıklamada davadan olumsuz bir sonuç çıkması durumunda XRP’siz devam edebileceklerini vurguladı. Bu da aslında olumsuz bir senaryoya karşı XRP’nin çok daha iyi bir şekilde yola devam edebileceğini düşündürüyor.

XRP İçin Dava Neye İşaret Ediyor?

Ripple’ın yıllardır XRP fiyatını baskıladığı bilinen bir gerçek ve davada da söz konusu durum vurgulanmakta. Şimdi ise dava sonunda XRP ile Ripple’ın birbiri ile ilişkisiz bir duruma bürünmesi XRP yatırımcılarının umutlarını arttırmakta.

XRP/USD teknik analizine bakıldığında ise fiyatın kırılma anına geldiğini gösteriyor. XRP fiyatının 0,63 dolar direncini kırmasından sonra sıradaki hedefinin ilk olarak 0,90 dolar, bunun sonrasında ise 1,09 dolar olduğu görülmekte.

XRP Teknik Analizi

XRP fiyatının 0,46 dolar seviyesi ise en önemli desteği olarak görülüyor. Baş ve omuz formasyonunda 0,46 doların altına inilmesi ise yeniden 0,30 dolar seviyelerinin görülmesine neden olabilir. XRP grafiğinde görülen ters baş ve omuzlar formasyonu ise şu an için yükselişin ağır bastığını göstermekte.

MVRV modeline göre ise Ripple fiyatının yakında %70 ve üzeri yükseliş elde etmesi muhtemel. 30 günlük MVRV modeli fiyatın %45 yükseliş yaşayacağına işaret etmiş ve şubat ayı gerçekten de bu seviyelerde bir yükseliş ile noktalanmıştı. Ripple davasından gelebilecek olumlu bir haberle beraber ise XRP fiyatının yeniden 1 dolar ve üzerini görmesi muhtemel gözüküyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Facebook Comments