Sunday, December 3rd, 2023

XRP, EOS Coin, LTC Coin, XTZ Coin Yorum: Hafta Sonu Altcoin’leri Ne Bekliyor?

Son günlerde altcoin’lerin hemen hemen hepsinin yükseliş eğiliminde olduğu ve bunun bir altcoin boğası olduğu ifade ediliyor. Ancak birçok analist de altcoin sezonunu henüz başlamadığını ve bunun sadece fragman olduğunu dile getiriyor. Peki, hafta sonu altcoin’leri ne bekliyor?

XRP Fiyatı Direniyor

SEC ile başının derde girmesinin ardından ilk dava tarihi yaklaştıkça XRP fiyatının yükseliş eğilimine girdiği görülüyor. Hatta XRP artık SEC davası sebebiyle düşüşü başlattığı seviyelerde bulunuyor ve bu hareket bir “pump and dump” değil.

Geçtiğimiz hafta içinde XRP için 0,50 dolar bandının çok önemli olduğu ifade edilmiş ve piyasa değeri bakımından en büyük 5. kripto para birimi bu seviyeyi rahatlıkla geride bırakmıştı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,63 dolar bandında seyreden XRP’nin bir önceki yüksek seviyesi olan 0,75 dolara doğru nispeten yavaş ama emin adımlarla ilerlediği düşünülüyor.

Buna ek olarak analistler özellikle 0,65 doların oldukça önemli olduğunu ve hafta sonu bu direncin kırılması ile 0,78 dolara doğru bir ivme kazanabileceğini düşünüyor.

Litecoin Yükseliş İvmesinde

Analistlerin büyük çoğunluğuna göre piyasa değeri açısından 8. en büyük kripto para birimi olan Litecoin (LTC) ciddi yükseliş sinyalleri veriyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 205 doların bandında işlem gören LTC’nin halihazırda son 24 saatte de %15 gibi gözle görülür bir artış yaşadığını ifade edebiliriz.

LTC için 200 dolarlık direnç özellikle önemliydi ve kripto para birimi bu engeli çok da zorlanmadan aştı. Hafta sonu boyunca Litecoin‘in 200 dolar üzerinde kalması ve yükseliş ivmesini devam ettirmesi halinde 220 dolara doğru bir hareketin başlayabileceği düşünülüyor. Ancak 200 dolarlık önemli seviyenin kaybı fiyatı yeniden 185 dolar bandına çekebilir.

EOS Coin ve XTZ Coin

Analistlerin hafta sonu için dikkat ettikleri diğer iki coin ise EOS ve Tezos (XTZ) olarak karşımıza çıkıyor.

EOS coin geride bırakmaya hazırlandığımız haftayı bir yükseliş ivmesi ile kapatacak gibi görünüyor. 9 ve 10 Şubat’ta ciddi bir volatil hareket sergileyen EOS 10 Şubat sonrasında yükseliş ivmesini sabitledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 4,89 dolar işlem gören EOS’un yukarı yönlü ivmeyi devam ettirmesi halinde hafta sonu içinde 5 dolarlık barajı kırması bekleniyor. Ancak eğer aşağı yönlü bir piyasaya eğilimi başlarsa fiyat 4,5 doların altına gerileyebilir.

Bununla birlikte Tezos’da da benzer şekilde hafta içinde yukarı yönlü bir grafik oluştuğu görülüyor. Yazının kaleme alındığı an itibariyle 5,09 dolardan işlem gören XTZ, son 24 saat içinde %26’nın üzerinde yükselerek iyi bir kazanç elde etti. Küçük gerilemeden önce 5,44 dolara kadar ulaşan XTZ’nin hafta sonu hedefinin 6 dolar olduğu düşünülüyor.

Facebook Comments