Monday, April 15th, 2024

XRP Fiyatı İçin Yüzde 100’lük Artış İhtimali: İşte Dikkat Edilecek Direnç Noktaları

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a dava açılmasından beri ciddi bir düşüş yaşadı. 0,50 dolar seviyelerinden 0,16 dolar seviyesine kadar gerileyen XRP, davanın etkisinin “soğuması” ile ise yeniden 0,30 dolar bandına doğru hareketlendi.

XRP Fiyatı Hareketlenecek mi?

XRP yatırımcıları kısa süre önce fiyatın yeniden hareketlenip 0,35 dolara kadar çıkmasından sonra umutlansa da Bitcoin’in sert düşüşü XRP’yi de 0,27 dolar seviyesine kadar çekti. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,286 dolardan işlem görüyor olsa teknik analiz yakında %100 oranında artış yaşanabileceğini gösteriyor.

xrp teknik analiz

XRP/USD teknik analizine göre XRP konsolidasyon dönemine girmiş olabilir. Konsolidasyon döneminde olunmasına rağmen oluşan yükselen üçgen formasyonu, aslında aralık ayından beri görülmekteydi. Fiyat daha önce bu formasyonu kırmayı denese de bunu başaramadı ve düşüşün bir sebebi de buradan red alınması olarak biliniyor.

XRP, Teknik Göstergelerden Onay Aldı

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla XRP fiyatı trend çizgisinin dibinde destek buldu ve kısa, orta ve uzun vadeli EMA’lardan da olumlu sinyal aldı. Hem RSI hem de stotastik RSI indikatörleri XRP fiyatının önündeki küçük dirençler olduğuna ve alış baskısının hala tam olarak başlamadığına işaret ediyor.

XRP fiyatı eğer 0,35 dolar üzerinde kapanış gerçekleştirirse üçgen formasyonunun tepe noktası olan 0,60 dolara kadar hiçbir engel olmadan yükselebilir. XRP fiyatının bunun devamındaki hedefi ise daha önce ulaştığı ancak kırılım gerçekleştiremediği 0,77 dolar olacaktır. XRP fiyatının Bitcoin’in hareketlerinden bağımsız olarak kırılım gerçekleştirmesi muhtemel olsa da 0,35 doların üstüne çıkılması için ciddi bir hacim gerekiyor.

Facebook Comments