Tuesday, October 3rd, 2023

XRP Fiyatı Sonunda 1 Dolara Ulaştı: XRP Fiyatı Neden Yükseliyor?

Ripple‘a açılan dava nedeniyle üçüncülük pozisyonunu kaptırıp çok büyük bir yara alan XRP, eski performansını aratmayan bir ralli yaşıyor.

XRP Fiyatı 1,12 Doları Gördü

Toplam piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi son 24 saat içerisinde %33 yükseliş elde ederek 0,92 dolara kadar yükseldi. XRP fiyatının Güney Kore merkezli kripto para borsalarında ise şimdiden 1 dolar direncini yerle bir ettiği görülüyor.

XRP fiyatı, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından Bithumb üzerinde 1,12 dolara kadar yükseldi ve neredeyse 3,5 yılın rekorunu kırdı. XRP fiyatının daha önce 1 doları görmesi, devamında 3 dolara kadar yükseliş getirmişti. Binance üzerinde 0,92 dolar seviyesinden alınıp satılan XRP’nin Güney Kore borsasında daha yüksekten işlem görmesinin sebebi ise Kimchi fiyat farkı olarak biliniyor.

XRP İçin Yükseliş Senaryosu

Yukarıdaki tablodan görülebileceği üzere BTC ve ETH de dahil neredeyse bütün kripto paraların değeri Güney Kore piyasalarında genel ortalamadan çok daha yüksek. Bu da Güney Kore’deki genel fiyat farkı olarak bilinmekte. Buna rağmen XRP fiyatının 1,12 dolara ulaşması aslında küresel piyasalarda da bunun devamının gelmesini sağlayabilir.

Yatırımcıların XRP grafiğinde dikkat etmesi gereken noktaların ise sırasıyla 0,96 dolar, 1,20 dolar ve 1,60 dolar olduğu görülüyor. XRP fiyatının 1,60 dolar seviyesinin üzerine çıkması ise yeniden 2,5 doların görülmesine kapı aralayabilir. XRP/USD paritesinin 24 saatlik ticari hacmi de şu an inanılmaz bir talep olduğunu göstermekte.

XRP Fiyatı Neden Yükseliyor?

XRP fiyatının yükseliş sebebi ise altcoin rallisi olabilir. Genel olarak bütün altcoinler yükselirken top 10 içerisinde yerinden kımıldamayan XRP, yatırımcı akınına uğradı. Buna ek olarak Ripple davası ile ilgili olumlu gelişmeler de XRP fiyatına katkı sağladı.

Ripple ile SEC arasında bu akşam yeni bir duruşma gerçekleştirilecek ve yatırımcılar bu duruşma öncesinde de ciddi bir alım yapıyor.

Facebook Comments