Tuesday, November 28th, 2023

XRP Fiyatının Ani Yükselişinin Sebebi Belli Oldu: Flare Finance, Tarih Verdi

An itibarıyla bütün kripto para piyasası Binance ağını ve Binance Coin‘i konuşuyor olsa da XRP fiyatı gün içerisinde kısa süreli ani bir yükseliş yaşadı. XRP fiyatı gün içerisinde %10’a varan bir yükseliş yaşadı ve kısa süreliğine de 0lsa 0,59 dolar direncine iğne attı. Peki bu yükselişin perde arkasında tam olarak ne yer alıyor ve XRP fiyatının ivmesi devam edecek mi?

Flare Finance Tarih Verdi

Aslında XRP fiyatının bugün yaşadığı yükselişin, Kasım 2020 döneminde yaşadığı yükseliş ile benzer bir sebebe dayandığı görülüyor. Flare Network ile duyurulan ancak daha sonra XRP Ledger geliştiricilerinin de sözünü ettiği DeFi ekosistemi, sonunda aktif hale geliyor olabilir.

Flare Finance protokolü, XRP Ledger ağı üzerinde hayata geçecek ilk DeFi uygulaması olacak. Flare Finance ekibi Twitter üzerinden paylaştıkları gönderide halka açık beta programının 25 Şubat 2021’de kapılarını kullanıcılara açacağını belirtti. Beta test aşaması için yapılan reklam kampanyasında ise belirli şartları taşıyan kullanıcılardan 5 tanesine 100 XRP verileceği belirtildi.

Flare Finance’in airdrop programına katılmak için duyuru gönderisini Twitter üzerinden beğenmek, kendi profilinizde paylaşmak ve üç arkadaşınızı etiketlemek yeterli olacak. XRP fiyatına etki eden asıl etmen ise XRPL ağındaki akıllı kontrat odaklı bu girişim gibi gözüküyor.

XRP Ağı, DeFi Uygulamalarına Kavuşuyor

Son dönemde kripto para sektörü tam olarak DeFi ekosistemini konuşmaya ve buna odaklanmaya başladı. XRP ağında daha önceden akıllı kontrat desteği bulunmasa da Flare Finance desteği ile bunun mümkün olduğu belirtilmekte. Buna ek olarak Hooks isimli son güncelleme de beta test ağına bir adım daha yaklaştı ve bunun yakında gerçek kullanıma açılabileceği belirtiliyor.

Hooks güncellemesi tam olarak hayata geçirildikten sonra ise XRPL ağı üzerinde akıllı kontrat gereksinimi bulunan birçok merkezsiz uygulama kullanılabilecek. Binance Coin’in fiyatında görülen son yükselişe bakıldığında ise DeFi uygulamalarının kesinlikle fiyat konusunda işe yaradığı görülüyor.

XRP İçin Kritik Tarih Geldi

XRP yatırımcıları ise bu güncelleme yerine özellikle XRP davasından gelebilecek bir iyi haberi beklemeye başladı. 22 Şubat tarihinde görülecek ilk duruşma ise XRP yatırımcılarının beklediği tarzda bir haberin gelmesini sağlayabilir.

XRP fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,56 dolardan işlem görüyor.

Facebook Comments