Sunday, December 10th, 2023

XRP Ledger için akıllı sözleşme işlevi, beta testnet’te hayata geçti

Ripple‘ın merkeziyetsiz para gönderme protokolü XRP Ledger’in teknik ekibi, 2021 yılının en önemli geliştirmelerinden birine imza attı ve büyük heyecanla beklenen “Hooks” akıllı sözleşmeler işlevselliğini beta test sürümünde hayata geçirdi.

XRPL Labs’den yapılan resmi açıklamaya göre, 10 aylık büyük tartışmalar ve geliştirme çalışmalarının ardından, normal şartlarda 2021’in ilk çeyreğinde hazır olması beklenen “Hooks Geliştirmesi”, kısa bir gecikmeyle de olsa beta test ağında başlatıldı.

XRPL Labs ayrıca “Hooks” ile ilgili, beta test ağı, teknik dokümantasyon ve teknik tartışma/soru/hata bildirimleri için üç ayrı sayfa da oluşturdu ve bunları resmi olarak paylaşarak, bir de mesaj yayınladı:

“Geliştiriciler, lütfen deneyin, test edin, kodlayın, inşa edin ve eğlenin”

Beta test ağının ana sayfasında verilen bilgiye göre de XRPL’in “Hooks” değişikliği, temel akıllı sözleşme işlevselliğine izin veren etkin “WebAssembly” modüllerini temsil ediyor. Dolayısıyla “Hooks” entegre edildiği zaman, XRP Ledger programlı bir blokzincir olacak ve şu anda vâr olan akıllı kontrat platformlarıyla yarışır hale gelebilecek.

XRP topluluğunu hedefleyen bir akıllı kontrat platformu daha bulunuyor. Hooks gibi beta testine girecek olan Flare (FLR) blokzinciri de kısa süre önce Coston test ağını başlatmıştı.

The post XRP Ledger için akıllı sözleşme işlevi, beta testnet’te hayata geçti appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments