Friday, February 3rd, 2023

XRP, Polkadot (DOT), Binance Coin (BNB) ve Chiliz (CHZ) Yorum

Kripto para piyasası 20 Şubat. gecesinde sert bir darbe alsa da yeniden toparlanma sinyalleri gösteriyor. Özellikle Binance Coin (BNB) ve Binance ile ilişkili birçok kripto para biriminin değeri ciddi anlamda düşerken, bunun anlık bir düzeltme olduğu anlaşılmaya başlandı.

XRP Fiyatı Düşüşe Devam Ediyor

XRP fiyatı ise diğer kripto paralara göre düşüşten de yükselişten de çok fazla etkilenmedi. XRP fiyatı son 24 saat içerisinde sadece %6,6 değer kaybederken son 1 saat içerisinde %1,7 yükseldi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,52 dolardan alınıp satılan XRP, davaya göre hareket edebilir.

xrp

Ripple’a açılan menkul kıymet davasının ilk duruşması yarın görülecek. Bu gelişme öncesinde ise XRP fiyatının nasıl seyredeceği aslında bugünden belli olabilir. Son 24 saat içerisinde %6 değer kaybeden XRP, 0,50 dolar desteğinin kaybedilmesi durumunda duruşmaya kadar 0,42 dolara kadar çekilebilir. Duruşmadan iyi haber gelmesi ise 0,66 dolar seviyelerine gidişatı hızlandıracaktır.

Polkadot Yine Rekor Tazeledi

Polkadot ise bütün kripto paraların sert düştüğü saatlerde bile çok ani bir gerileme sonrasında eski seviyesine geri döndü. 39 dolardan işlem gören DOT, son 7 günlük yükseliş serisini bozmadı ve bugün de devam ettiriyor. DOT için psikolojik hedef ise 50 dolar olarak biliniyor.

Olası bir düşüşte ve genel bir düzeltmede DOT yatırımcılarının 38 dolar ile 27 dolar seviyelerindeki desteklere dikkat etmesi gerekiyor.

BNB Sert Düşse de Toparlanıyor

Kısa süre önce 340 doları gören BNB, artık toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumunda. BNB’nin 210 dolara kadar gerilemesine rağmen dipten yapılam alımlar son 24 saat içerisinde en çok yükselen kripto paralardan birisinin BNB olmasını sağladı.

BNB, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 286 dolara ulaştı ve hedefi 310 dolar olarak gözüküyor. BNB fiyatının 310 dolar sonrası hedefi ise tüm zamanların rekoru 340 dolar ile psikolojik direnç 500 dolar olacaktır.

CHZ Yorum

Binance Coin’in yükselişi ile ciddi bir ivme yakalayan CHZ de son 24 saat içerisinde değer kaybedenler arasında. CHZ fiyatı 0,065 dolara ulaştıktan sonra 0,05 dolara kadar geriledi.

CHZ/USD işlem çifti için kritik destek 0,062 dolar iken direncin 0,045 dolar olduğu görülmekte. Yatırımcılar ise özellikle taraftar tokenlerinin bu süreçteki volatilitesine dikkat etmeli

Facebook Comments