Tuesday, October 3rd, 2023

XRP Topluluğu İçin Büyük Zafer: XRP Yatırımcıları İçin Hak Tanındı

XRP topluluğu, devam eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple davasında büyük bir zafer elde etmiş olabilir. New York Bölge Mahkemesine binlerce XRP yatırımcısını temsilen yapılan başvuruda, XRP topluluğunun da bu davaya dahil olmak istediği vurgulanmıştı.

Avukat Deaton, XRP Yatırımcılarının Umutlarını Yeşertti

Avukat John Deaton tarafından yapılan başvuru ise kısa süre içerisinde olumlu bir sonuçla geri döndü. Mahkeme, başvuruyu direkt olarak reddetmedi ve bununla ilgili her şeyin 19 Nisan tarihine kadar bitirilmesi gerektiğini vurgulayarak aslında XRP yatırımcılarına açık kapı bıraktı. SEC ise bununla ilgili itirazını 3 Mayıs tarihine kadar bildirmek zorunda.

Yargıç Analisa Torres verdiği ilk kararda XRP topluluğunun söz konusu yasal savaşa girmesini doğru bulmadığını belirterek bunu reddetmişti. Davaya müdahil olma talebinin reddedilmesi XRP yatırımcılarının umudunu kırsa da yeni alınan kararla avukat Deaton’a dava açma şansının verilmesi umutları yeniden yeşertti.

XRP Fiyatı Henüz Hareketlenmedi

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,57 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %3 yükseliş elde etti. XRP yatırımcılarının şu an için zafer elde ettiği ancak bunun şekillenmesi için 19 Nisan tarihinin beklenmesi gerekiyor. Eğer mayıs ayında SEC’nin vereceği cevap sonrasında mahkeme fikir değiştirir ve XRP yatırımcılarının lehin bir adım atarsa XRP fiyatı da bundan ciddi bir şekilde etkilenebilir.

SEC, yaptığı savunmada XRP yatırımcılarının davaya müdahil olmasının çok daha fazla sorun yaratacağını vurgulamış ve bunun davayı karıştıracağını belirtmişti. XRP yatırımcılarının ve özellikle Deaton’ın daha önce XRP ile ilgili olumlu haberler yayınlaması ve röportaj vermesi de SEC’nin savunması içerisinde yer alıyor.

Facebook Comments