Friday, April 19th, 2024

XRP, Tron (TRX) ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: 17 Ocak 2021

Kripto para piyasası bu hafta çoğunlukla altcoin yatırımcılarını sevindirdi. XRP’nin zayıflığından faydalanan Polkadot, toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi konumuna yükseldi. Bu esnada XRP fiyatı ise 0,30 dolar altındaki mücadelesini devam ettirmekle meşguldü.  Tron (TRX) ve Dogecoin (DOGE) ise bu haftanın dikkat çeken diğer kripto para birimleri oldu.

XRP/USD Teknik Analizi

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi XRP, uzun süre boyunca test ettiği 0,30 dolar seviyesindeki direnci kıramadı. Bunun devamında 0,28 dolar seviyesine kadar gerileyen XRP, aslında diğer altcoinlere kıyasla daha kötü bir performans sergiledi.

xrp usd

XRP teknik analizine bakıldığında RSI’nin nötr olarak kabul edilen 50 seviyesinin altından işlem gördüğü söylenebilir. 4 saatlik grafikte düşüş sinyali veren XRP, kısa vadede buna yönelik hareketler sergileyebilir.

Ticari hacim geçtiğimiz hafta boyunca artarken fiyatın yerinde sayması ise XRP için daha fazla düşüş anlamına geliyor. Özellikle her geçen gün gelen kötü haberler, XRP yatırımcılarının 0,30 dolar direncinin üzerini görmesini baskılamakta.

Tron (TRX) Fiyat Analizi

TRX, 0,03 dolar seviyesindeki desteğe  tutunmayı başaramadı. Bu desteğin altında TRX fiyatı için sıradaki durak ise 0,023 dolar olarak bilinmekte. Olası bir yükselişte ise TRX fiyatının bundan sonra kırması gereken direnç noktası 0,032 dolar olarak gözükmekte. Justin Sun’ın bir dizi “müjde” açıklaması yapmasına rağmen TRX fiyatının yerinde sayması ise henüz yatırımcıların FOMO’ya kapılmadığını gösteriyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 18. kripto para birimi konumunda olan TRX, son 7 gün içerisinde %14 düşüş yaşadı.

Dogecoin (DOGE), Yükselişini Sürdürebilecek mi?

DOGE/USD işlem çiftinin 1 saatlik grafiğine bakıldığında DOGE’nin iki tarafa yönelik hiçbir sinyal vermediği görülüyor. 0,009 dolar bölgesinde yatay seyreden DOGE, kısa sürede %100 üzerinde yükseliş elde ettikten sonra konsolidasyon yaşıyor olabilir.

DOGE USD

20 SMA seviyesi ve Bollinger bantlarının sıkışması ise yakında bir patlama olabileceğine işaret ediyor. Eğer Bitcoin fiyatı 36.400 dolar seviyesinin altında kalmaya devam eder ve düşüş hız kazanırsa DOGE de aşağı yönlü bir patlama yaşayacaktır.

Facebook Comments