Friday, January 27th, 2023

XRP/USD Teknik Analizi: Ripple Kritik Seviyeye Yaklaştı

Ethereum’un tüm zamanların rekorunu kırması ile hızlanan kripto para piyasasında yerinde sayan ender kripto paralardan olan XRP, hala 0,27 dolar bandında bulunuyor. Bitcoin ve ETH fiyatlarının toparlanması neredeyse bütün altcoinlere hareketlilik getirse de XRP’nin yaşadığı belirsizlik fiyatın bundan olumlu etkilenmesini engelliyor.

XRP/USD İşlem Çifti İçin İndikatörler Olumlu

MACD ve RSI indikatörleri XRP/USD için olumlu sinyal veriyor ve RSI’nin 50 seviyesinin altına gerilemesi yeniden önemli bir yükseliş için potansiyel olduğuna işaret ediyor. 200-bar SMA seviyesi ise 0,2692 dolar seviyesine işaret ediyor ve XRP’nin sıkışmasının bir sebebi de bu olabilir.

XRP/USD işlem çifti 0,26 dolar desteğinin güçlü olmasından dolayı düşüş yaşamıyor. Buna rağmen 0,29 dolar direncinin de bir o kadar güçlü olması XRP’nin neredeyse 0,27 dolar seviyesinde sıkışıp kalmasına neden oldu. 10 Ocak tarihinde oluşan alçalan takoz formasyonu olumlu sinyal verse de bunun için 0,32 doların kırılması gerekmekte.

XRP Fiyatı İçin Kritik Seviyeler

XRP fiyatının bundan sonraki direnç seviyeleri ise sırasıyla 0,33 dolar, 0,3685 dolar ve 0,3850 dolar olarak ön plana çıkıyor. Olası bir düşüşte ise 0,2610 dolar seviyesinin yeniden test edilmesi beklenebilir. 11 Ocak tarihinde görülen bu fiyat, 0,2590 dolara kadar düşüşü beraberinde getirmişti. Kısa vadede fiyatın düşebileceği en kritik nokta ise 0,2360 dolar olarak görülüyor.

XRP fiyatı için asıl değişimin ise dava ile ilgili belirsizlik bitince başlayacağı tahmin ediliyor. XRP/USD işlem çifti dava ile ilgili bir gelişme sonrasında RSI’nin de verdiği avantajla 0,50 dolar seviyesine kadar çıkabilir ve FOMO başlayabilir.

Gelebilecek olası bir olumsuz haber ise XRP için 0,17 dolara kadar düşüşü beraberinde getirebilir.

Facebook Comments