Monday, May 23rd, 2022

XRP/USD Teknik Analizi: XRP Fiyatının Kısa Vadeli Yükseliş Hedefi Belli Oldu

XRP fiyatı, neredeyse bütün altcoinlerin önemli yükselişler elde ettiği bir haftayı düşüşle kapatarak yatırımcıların tepkisini çekti. Ripple davası sonrasında birçok kripto para borsası XRP’yi platformlarından çıkardı ve bunun XRP fiyatını 0,17 dolara kadar sürüklemesi umutları büyük ölçüde bitirdi. Buna rağmen 0,30 dolara kadar yükselen XRP, 0,35 dolar direncini test etse de burayı kıramadı ve düşüşe geçti.

XRP/USD Teknik Analizi

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,28 dolar seviyesinden işlem görüyor. XRP/USD işlem çifti son 24 saat içerisinde %1 yükseliş elde ederek 0,28 dolar seviyesine yeni çıktı. Bunun öncesinde ise 0,27 dolar seviyesine kadar gerileme yaşandığı görülmüştü.

XRP/USD teknik analizi ise Ripple yatırımcıları için umudun hala bitmediğine işaret ediyor. 4 saatlik grafiğe göre Göreceli GÜç Endeksi (RSI) 50 seviyesinin üzerinde bir uyumsuzluğa işaret etmekte.  XRP fiyatı aşağıdaki grafikte de görülebileceği üzere 0,28094 dolar seviyesinde sıkışmak üzere ve buradan yaşanacak bir kırılım fiyatı bir anda 0,40 dolar seviyesine kadar taşıyabilir.

xrp/usd

XRP Fiyatı Kırılıma Çok Yakın

XRP fiyatının bir kırılım yaşayacağı neredeyse kesin gibi gözükse de bunun yukarı yönlü olacağının bir garantisi bulunmuyor. Kırılımın negatif yönlü olması ise fiyatın kısa süre içerisinde 0,24 dolar desteğine kadar gerilemesine yol açabilir. 26 günlük EMA çizgisi ise fiyatın yukarı yönlü hareketinin daha olası olduğuna işaret etmekte.

Eğer XRP fiyatı 4 saatlik grafikteki 50 SMA çizgisinin yani 0,29 doların üzerine çıkabilirse bu sıkışma ile beraber 0,32 dolar direncine kadar yükselebilir. XRP fiyatının 0,32 dolar direncini daha önceki testleri başarısızlıkla sonuçlansa da her test ile direnç noktasının daha fazla zayıfladığı biliniyor. Buradan XRP’nin ilk hedefi 100 günlük basit hareketli ortalamanın yer aldığı 0,36 dolar olacaktır.

XRP Fiyatı İçin Kritik Seviyeler

0,36 dolar seviyesi XRP için en kritik dirençlerden birisi olarak biliniyor. Daha önce bu seviyenin kırılması ilk olarak 0,45 doları, daha sonra ise 0,50 doları beraberinde getirmişti. XRP yatırımcılarının bu noktadan sonra hedefleyecekleri seviye ise 2020 yılının  rekoru olan 0,77 dolar. 22 Şubat tarihinde Ripple davasının ilk duruşması yapılacak ve fiyatın temel analize göre bu tarihe kadar yatay seyretmesi bekleniyor. Bu da XRP’nin 0,27 dolar ile 0,36 dolar seviyesi arasında işlem görme ihtimalini arttırıyor.

Facebook Comments