Monday, May 23rd, 2022

XRP Yatırımcılarına Gelen Müjde, Dogecoin (DOGE) İçin de Gündemde!

XRP yatırımcılarına airdrop müjdesi veren ve fiyatın bir süre yükselmesini sağlayan Flare Networks, şimdi de Dogecoin için iyi haber verdi. Kısa süre önce Flare Network’ün XRP için yapacağı airdrop etkinliğinin Litecoin için de yapılacağı belirtilmişti. Dogecoin’e gelen müjde ise bundan biraz daha farklı.

Flare Networks’den Dogecoin Müjdesi

Flare Networks, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada seçilen projenin DOGE olduğunu belirtti. 21 Ocak tarihinde Twitter üzerinden referandum yapan Flare, yatırımcılara Flare ağına F-Asset olarak hangi kripto paranın eklenmesi gerektiğini sordu.

flare

Yatırımcıların Flare Network ağına eklenmesini istedikleri ilk kripto para birimi ise Dogecoin oldu. Peki Dogecoin’in ağa F-Asset olarak eklenmesi ne anlama geliyor? Bunu aslında Ethereum ağındaki Bitcoin temsili Wrapped Bitcoin gibi kripto para projelerine benzetebiliriz. Dogecoin kendi ağında var olmaya devam ederken aynı zamanda bunun değerine endeksli F-Asset konumunda başka bir DOGE daha üretilecek. Bunun adı ise tahmin edilebileceği gibi F-Doge olacak.

Dogecoin Çok Popüler!

Flare ekibi özellikle son zamanlarda Dogecoin’in popülerliğinin inanılmaz bir artış yaşamasına dikkat çekerek bunun ağ için iyi olabileceğini vurguladı. Flare CEO’su Hugo Philion bunun yanı sıra DOGE’un NFT sektörü için de önemli olduğunu ve bunun ağda olmasının fayda getireceğini vurguladı.

Flare Networks tarafından yapılan ankete 10.000’den fazla kişi katılırken %53’ü DOGE’un blockchain ağına eklenmesi gerektiğini belirtti. Son zamanlarda TikTok üzerinde popüler olan DOGE, Elon Musk’ın da favori kripto para birimi olarak biliniyor.

Facebook Comments