Monday, November 29th, 2021

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 14/01/2021

Ripple (XRP), birbiri ardına gelen kötü haberlere rağmen 0,30 dolar desteğinde tutunmayı başarıyor. Ripple’ın SEC tarafından dava edildiği haberi öncesinde 0,77 dolara kadar iğne atan XRP, bunun devamında ise 0,17 dolara geriledi. XRP/USD işlem çiftinin 0,17 dolara kadar gerilemesinin devamında fiyat yeniden 0,30 dolar seviyesine kadar çıksa da 0,35 dolar noktasındaki direnç, yükselişin önüne geçti.

Grayscale, XRP Satacak

Grayscale, XRP yatırımcılarına en güncel kötü haberi verdi. Kripto para sektörünün en büyük kurumsal yatırım şirketlerinden birisi olan Grayscale, bundan sonra XRP yatırımı yapmayacağını ve elindeki bütün XRP’leri piyasaya satacağını duyurdu. XRP fiyatının bunun üzerine 0,35 dolar seviyelerinden yeniden 0,30 dolar seviyelerine çakıldı.

XRP fiyatının 4 saatlik grafikte 50 SMA üzerinde tutunmaya çalıştığı görülüyor. Burası önemli bir destek noktası olsa da hem 24 saatlik hacim hem de alış baskısının azalması yakında bu seviyenin altına inişler yaşandığını görebileceğimize işaret ediyor. 0,30 dolar desteğinin altına inilmesi bir anda ters baş ve omuzlar formasyonunun baş kısmına düşüş getirebilir. Bu düşüşün 0,19 dolara işaret ettiği ve durumun kötüleşebileceği görülmekte.

XRP Yorumları

xrpusd

Trendin olumluya dönmesi ve BTC fiyatından sonra altcoinlerin yükselişinin başlaması durumunda ise XRP fiyatı yeniden hareketlenebilir. XRP’nin bu hareketlilik için önce 50 SMA seviyesinden onay alması, daha sonra ise 20 EMA seviyesinin yani 0,37 doların üzerine çıkması gerekiyor. 200 SMA 12 saatlik grafikte 0,5 dolara işaret ediyor ve XRP fiyatının 0,37 dolar direncini kırması kısa sürede 0,50 doların görülmesini sağlayabilir.

Ripple Alınır Mı?

Bunlara ek olarak XRP fiyatı için belirleyici olacak bir başka direnç ise 0,40 dolarda yer alıyor. 4 saatlik grafiğe göre 100 SMA seviyesine denk gelen 0,40 dolar, daha önce test edilse de bunun üzerine çıkacak alım baskısı oluşmamıştı. XRP fiyatını şu an tersine döndürebilecek tek gelişme ise dava ve duruşma cephesinden bekleniyor. Eğer Ripple lehine bir karar çıktığı açıklanır veya duruşma olumlu geçerse XRP fiyatı dirençleri hiçe sayarak 0,77 dolara hızlı bir çıkış sergileyebilir.

XRP bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saat içerisinde %0,6 düşüş yaşadı ve her an Polkadot’a geçilebilir. Polkadot son 24 saat içerisinde %30 yükseliş elde etmesi ile toplam piyasa değerini 11 milyar dolara çıkardı.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Facebook Comments