Wednesday, October 4th, 2023

XRP’ye dayalı ETP, İsviçre Menkul Kıymetler Borsası’nda listelendi

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi olan CoinShares, bugün yeni bir borsada işlem gören ürünü (ETP) devreye aldı. Dayanak varlığı XRP olan bu yeni ürün, “CoinShares Physical XRP” olarak adlandırıldı ve XRPL kısa adıyla piyasaya sürüldü. XRPL, CoinShares’in sekizinci yatırım ürünü oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre XRPL, CoinShares’ın kurumsal sınıf ETP platformu CoinShares Physical kullanılarak oluşturuldu. Her XRPL birimi, 40 XRP ile destekleniyor ve yatırımcılara Ripple ağının token’ı olan XRP’ye yatırım maruziyeti imkanı veriyor.

XRPL, İsviçre Borsası SIX’te listelendi ve yıllık yüzde 1.50’lik bir ücretle alınıp satılabilecek.

CoinShares Ürün Müdürü Townsend Lansing, konu hakkında “XRP’yi fiziksel olarak desteklenen ETP platformumuza kazandırmaktan heyecan duyuyoruz. CoinShares’ta müşterilerimizden gelen taleplere karşılık yenilikçi ürünler geliştiriyoruz.” dedi.

XRP ile ilgili son günlerde olumlu bir haber akışı var. Fiyat da buna bağlı olarak arttı. Dava sürecinden iyi haberler gelirken bazı küçük borsalar da XRP’yi tekrar listelemeye başladılar. Piyasa değeriyle en büyük dördüncü kripto para, bugün 1.88 dolara kadar çıktı. XRP, 2018 yılının Ocak ayında yaklaşık 3.80 dolar ile tarihi zirveye ulaşmıştı.

The post XRP’ye dayalı ETP, İsviçre Menkul Kıymetler Borsası’nda listelendi appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Last Updated on 2 sene by admin

Facebook Comments