Thursday, April 18th, 2024

Yatırımcıların dikkatine Bu şirketlerin payları satılabilir hale geliyor!

Borsa İstanbul’da dönüşüm 2 şirket için KAP’a yapılan bildirimde konu alan payların #DOCO #ZOREN Borsada işlem gören paya dönüşümü için MKK’ya başvurusu yapıldığı bildirildi. Yatırımcıların dikkatine Bu şirketlerin payları satılabilir hale geliyor!

Yatırımcıların dikkatine Bu şirketlerin payları satılabilir hale geliyor!

Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128.1 sayılı “Pay Tebliği”‘nin 15’nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

  DO & CO Aktiengesellschaft

Sektör:  Ulaştırma

Faaliyet Alanı:  Havayolları İkram Hizmetleri, Uluslararası Organizasyon İkram Hizmetleri, Restoranlar, Yolcu Salonları ve Otel.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUHIZ, XULAS, XTUMY, XBANA

Ödenmiş Sermaye:  177.320.000

Halka Arz Tarihi:  25.11.2010

Halka Açıklık Oranı (%):  7

  Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

Sektör:  Enerji

Faaliyet Alanı:  Şirket, bağlı ortaklıkları ve iştirakleri ile birlikte elektrik ve buhar üretimi ve satısı ile elektrik ticareti konularında faaliyet göstermektedir.

Pazar:  Yıldız Pazar

Dahil Endeksler:  XU100, XUTUM, XUHIZ, XELKT, XYUZO, XSBUR, X100S, XUSRD, XYLDZ, X100C

Kayıtlı Sermaye:  6.000.000.000

Ödenmiş Sermaye:  2.000.000.000

Halka Arz Tarihi:  17.05.2000

Halka Açıklık Oranı (%):  21

Borsada işlem gören tipe dönüşüm

Borsada işlem gören tipe dönüşüm hisse senetleri, borsada halka açık olan bir şirketin ortaklarının kurul kaydında olan ancak borsada işlem görmeyen statüdeki hisse senetlerini satışa konu edilebilmesi amacıyla yapılan başvuruya denir

İşlem gören tipe dönüşüm nedir ?

Bu dönüştürülen hisselerin dönüşüm kaydı onaylandığı taktirde borsa üzerinden sattığı anlamına gelmemekle birlikte satmak ya da tutmak pay sahibinin inisiyatifinde olan bir durumdur.

Borsada işlem gören tipe dönüşüm: Hisse senetleri, borsada halka açık olan bir şirketin ortaklarının kurul kaydında olan. Borsada işlem görmeyen statüdeki hisse senetlerini satışa konu edilebilmesi amacıyla yapılan başvuruya denir.

KAP nedir?

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP), sermaye piyasası ve Borsa mevzuatı uyarınca kamuya açıklanması gerekli bildirimlerin elektronik imzalı olarak iletildiği ve kamuya duyurulduğu elektronik sistemdir.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) ‘Kamuyu Aydınlatma Platformu Tebliğ’i kapsamında, kamuya açıklanacak her türlü bilgi ve belgenin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilmesi gerekmektedir.

İşletimi Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş (MKK) Yatırımcı ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri Direktörlüğü tarafından yürütülmekte olan sistem, 7/24 esasına göre çalışmaktadır. Uygulama, tüm Türkiye’ye yayılmış 700’ü aşkın şirket ve 1000’den fazla yatırım fonu ile 3000’i aşkın kullanıcıyı kapsamaktadır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı

The post Yatırımcıların dikkatine Bu şirketlerin payları satılabilir hale geliyor! appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments