Sunday, December 10th, 2023

Yearn.finance Bu Gelişme İle Yükselişe Geçti: YFI Yüzde 17 Arttı!

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Yearn Finance nihayet uzun süredir beklenen version 2 vaults’u başlattı ancak ayrıntıların hala yetersiz olduğu görülüyor.Bu gelişmenin ardından YFI token’ın fiyatında ise %15’in üzerinde artış yaşandı.

Yearn.finance v2 Vaults

Yearn.finance için daha geniş bir yeniden tasarımın parçası olarak kısa ama renkli bir video klibin yanı sıra, v2 vaults bugün kısa bir ayrıntı ile yayına girdi.

Mevcut v1 vaults’daki kazanç stratejileri son zamanlarda biraz yetersizdi ve platformdaki likiditenin azalmasına neden oldu. Yearn, yeni stratejilerin ekosistemi canlandıracağını ve çok fazla kişiyi ekosisteme çekeceğini umuyor. Yearn.finance ile ilgili detaylı bilgilere “Yearn Finance Nedir?” adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Vyper akıllı sözleşme programlama dili ile ilgili danışmanlardan biri, v2 vaults’un dört aydır yapım aşamasında olduğunu ve sekiz tasarım yinelemesinden geçtiğini belirtti.

Öte yandan şu anda, Yearn Finance’ın web sitesi v1 vaults’u göstermeye devam ediyor. Bunlardan curve.fi/BUSD en iyi performansı gösteriyor ve yılda yaklaşık %20 getiri sağlıyor. Yeni vaults’un bazılarının anlık görüntüsü ise DeFi ve Ethereum meraklısı “Calamenium” tarafından paylaşıldı:

İlk bakışta, v1 ve v2 vaults verimleri arasında pek bir fark görünmüyor. Ancak Chainlink vault bir kez daha yayında, bir yHegic vault eklendi ve ekran görüntüsüne göre negatif bir getiri gösteren bir SushiSwap vault mevcut.

YFI Fiyatı

Bu haberlerin ardından zaten bir artış eğiliminde olan YFI’nın fiyatı yüzde 15’in üzerinde arttı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 38,830 dolardan işlem göre YFI’nın %17,33 artış yaşamış olduğu görülüyor. Bununla birlikte YFI fiyatı geri çekilmeden önce bu haber ile birlikte 40.000 doların üzerine çıktı ve ayrıntılar paylaşıldıkça fiyatın artacağı düşünülüyor.

Bunların yanında YFI’nın rekor fiyatının 43.873 olduğunu hatırlatmakta fayda var. Analistler bu pozitif gelişme ile birlikte YFI’da yeni bir rekorun kırılabileceğini düşünüyor.

Facebook Comments